Pomerian Boo Yavruyken mi Sahiplenilmeli? Turkey Puppies BlogPomeranian boo, süs köpeği ırkı olarak bilinir. Spitz ailesine ait en küçük köpek olarak da bilinir. Peki Pomerian Boo Yavruyken mi Sahiplenilmeli? Pomeranian Boo Dog yalnızca 3 ila 6 kg ağırlığındadır. Cins, adını Almanya’nın Pomeranya eyaletinden almıştır. Özellikle diziler sayesinde en ünlü ırklardan biri haline gelmiş olan bu köpek ırkı pek çok insanın ilgisini çekmektedir.

Pomeranian Boo, benzersiz kişiliği ve sevimli fiziksel özellikleri ile öne çıkar. Süper sevimli, yaramaz ve canlı olan Pomeranian Boo, cinsinin zekasıyla da ön plana çıkıyor.

Pomeranian Boo, küçük boyutuna rağmen en cesur ve em iddialı köpek ırklarından biri olarak bilinir. Merak dolu ve parlak bir kişiliğe sahip olduğu için sahibini her gün şaşırtır. Sosyal hayvanlardır ve evde köpek isteyenler tarafından tercih edilirler. Pomerian Boo yavruyken mi sahiplenilmeli noktasında ise bu köpekler yetişkinliklerinde de sahiplenebilmekte olsalar da küçüklükten itibaren büyüdüğü anlara şahitlik etmek ve bağ kurabilmek daha ideal olur.

Pomerian Boo Neden Özel? Pomerian Boo Yavruyken mi Sahiplenilmeli?

Bir Pomeranian köpek ırkına sahip olmakla ilgileniyorsanız, onun karakteri ve kişilik özellikleri hakkında biraz araştırma yapmalısınız. Pomerian Boo Yavruyken mi Sahiplenilmeli? Pomeranian Boo köpekleri, diğer ırklarla çok yakın ilişkiler kuramazlar. Ama insanlarla daha iyi anlaşmakta oldukları herkesçe bilinir. Özellikle de büyük köpek ırklarına karşı bu köpeklerin sürekli havlama eğilimleri olduğu bilinmektedir. Ayrıca, nerede yaşadıkları ve kimin sahibi oldukları dışında, yabancılardan biraz uzaktırlar.

Pomeranian Boo, diğer süs köpeklerine kıyasla çok daha farklı bir kişiliğe sahiptir. Kelimenin tam anlamıyla dikkat çekici olarak adlandırılan bu cins, en aktif ırklardan biridir. Pomeranian Boo, sürekli ilgi ve sürekli oyun ister. Bu köpekler yakın ilişkiler kurma yeteneğine de sahiptir. Pomeranian Boo, en zeki köpek ırklarından biridir. Tüm Pomeranian köpekleri, sahiplerinden her zaman ilgi ve şefkat ister. Satılık pomeranian almayı düşünüyorsanız mutlaka bu özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Pomeranian beyaz, turuncu ve kahve renkleri ile oldukça da sevimli bir köpek ırkıdır.

Pomerian Boo Bakımı Kolay!

Pomeranian yavruları ve bakımı söz konusu olduğunda tüy yapısı bir öncelik olmalıdır. Çok küçük boyutları nedeniyle, ev dışında yaşaması zor olan Pomeranian Boo ırkları gelişmiş tüy yapısına sahiptirler. Pomeranian Boo’nun bakımı için tüyleri haftada en az iki kez olacak şekilde taramak yeterlidir. Ancak tarama yaparken baştan arkaya doğru fırçaladığınızdan emin olun.

Pomeranian Boo’nun özelliklerinden dolayı tüyleri tuhaf bir kokuya sahip olabilir. Bunu önlemek için bebek pudrası kullanılabilir. Kötü kokudan kurtulmak için pudrayı tüylerin üzerine döküp daha sonra fırçalamak yeterlidir. Pomeranian Boo sahibi olmanın en önemli konularından biri de dişlerin bakımıdır. Haftada en az iki kez dişlerinizi uygun bir ürün ile fırçalayarak temizlemelisiniz. Pomeranian Boo çin en az 4 ila 6 hafta aralıklarla banyo yapmak yeterlidir.

Pomerian Boo Oldukça Zekidir!

Pomeranian köpekleri zekalarıyla her daim ön plandadır. Sadece çok zeki değil aynı zamanda oldukça sevimli de olan bir Pomeranian Boo köpeğinin eğitimi önemli bir konudur. Yavruluğundan itibaren düzgün bir şekilde eğitmezseniz, köpeğiniz sizi dinlemeyebilir.

Pomeranian Boo ırkları, oyunla ilgili oldukları için eğitilmesi kolaydır. Pomeranian Boo’nuzu erken yaşlardan itibaren eğitmeye başlamak çok önemlidir. Çok aktif bir cins oldukları için tasma eğitimine de ihtiyaç duyarlar. Tasma eğitimi çok sıkı tutulmalı ki ya çağrıldıklarında gelsinler ya da siz durmalarını istediğinizde dursunlar.

Eğitim sırasında Pomeranian köpeğinizi övmek ve ödüllendirmek, olumlu davranışları teşvik eder. Kolayca dikkati dağılan Pomeranian Boo köpeğinizin odaklanma problemini göz ardı etmeyin. Pomeranian Boo’nuzun bakımını yaparken ve eğitirken dikkatli olmanızda fayda var. Pomeranian ilanlar üzerinden bu köpek ırkını sahiplendirenlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir