turkey puppies logo

Poodle Üretim ve Satış

Turkey Puppies ailesi olarak Toy Poodle Üretim ve Satış Hizmeti ile dünyaca ünlü kürkü ile meşhur bu sevimli dostlarımızı yeni sahipleri ile tanıştırıyoruz. Küçük köpek cinsleri arasında bulunan Poodle köpek cinsi, zeki ve aktif bir ırktır. Kaniş, Barbone ve Caniche adlarıyla da anılan bu köpekler üç kategoriye ayrılarak incelenmektedir. Bunlar;

  • Standart,
  • Oyuncak,
  • Minyatür olarak bilinmektedir.

Asil ve zarif bir görüntüye sahip olması ile bilinen ve genellikle hafif yaylanarak yürüyen bu köpekler, süs köpeği satın almak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Poodle Kişilik ve Karakter Özellikleri

Poodle köpekler hakkında sık sık yapılan pek çok araştırma bulunmaktadır. Genellikle Poodle köpek fiyatları hakkında yapılan bu araştırmadan önce, Poodle köpeklerin karakteristik özellikleri hakkında fikir sahibi olmak çok daha mantıklı olacaktır.

Poodle köpeklerin en belirgin kişilik özellikleri arasında cana yakın ve sevimli davranışları bulunmaktadır. Oyuncak kaniş olarak adlandırılan bu köpekler, insanlar ile yaşamaya oldukça müsaittir. Özellikle küçük yaş grubundaki çocuklar ile oyun oynayarak saatler geçirmeye müsait olan Poodle köpekleri, çocuklara zarar verme eğiliminde bulunmaz.

Sevimli köpek cinsleri hakkında yapılacak olan kısa bir araştırma, karşınızda direkt olarak Poodle köpeklerin çıkmasını sağlayabilir. Küçük bir köpek ile hayatını paylaşmak ve oyuncu tavırları ile neşelenmek isteyenlerin en sevdiği köpek türlerinden biri ola Poodle köpekler, girdikleri her ortamda ilgiyi üzerine çekme yeteneğine sahiptir. Her yaş grubundan insanın büyük bir sempati beslediği Poodle köpek türü, tanımadıkları canlılara karşı oldukça tedbirli yaklaşır. Öyle ki, büyük bir köpek ilk bakışta Poodle köpekler için çok korkutucu olabilir.

Eğer bir köpek sahiplenerek, hayatınızın kalanını dostunuz ile paylaşmak istiyorsanız yavru köpek sahiplenmek en mantıklısı olacaktır. Çünkü hayatınızın büyük bir kısmında size eşlik edecek olan köpeğinize iyi bir eğitim vermeniz gerekmektedir. Özellikle Poodle cinsi köpeklerin iyi bir eğitim almadıkları taktirde, ilerleyen süreçlere çok inatçı ve zorlayıcı bir köpek oldukları bilinmektedir. Bu gibi bir problem yaşamamak için, küçük yaşlarda sahiplenerek, doğru bir eğitim vermek en mantıklısı olacaktır.

Poodle Üretim ve Satış Fiyatları

Sevimli görüntüleri ile dikkat çeken bu köpekler ile ilgili dikkat çeken pek çok özellik bulunmaktadır. Bu gibi etkenler sebebi ile de sık sık araştırılan köpekler hakkında en merak edilen konu ise toy Poodle fiyat olmaktadır.

Poodle köpeklerin fiyatları hakkında net bir bilgi vermek oldukça zordur. Bu duruma sebep olan durum ise, köpeklerin fiyatlarının değişmesine sebep olabilecek pek çok etken olmasıdır. Hem fiziksel, hem de karakter özellikleri ile dikkat çeken bu köpekler, bu gibi özellikleri doğrultusunda da fiyatlarında değişikliler görülen bir ırk olarak bilinmektedir.

Köpek üretim çiftliği İstanbul şehri için en sık yapılan araştırmalardan biri haline gelirken, pek çok kişi çiftliklerde üretilen Poodle köpeklere büyük bir ilgi duymaktadır. Görünüşleri gibi pek çok etken dolayısıyla fiyatlarının değiştiği bu köpeklerin en önemli özelliği ise eğitime çok uygun bir ırk olmasıdır. Özellikle küçük yaşlarda öğretilen her şeyi çok kısa süre içerisinde algılayabilir ve bir daha unutmamak adına öğrenebilirler.

Poodle Köpeklerin Tarihi

İnsanlığın var olduğu günden bu yana hayvanlar arasında en yakın dostları köpekler olmuştur. Bunun yanı sıra insanlar ile yaşamaya en müsait canlı türlerinden biri olan köpek ile hayatınızı birleştirmek, her şeyin çok daha neşeli bir hal almasını sağlayabilir.

Poodle köpeklerin Orta Asya’dan geldiği bilinmektedir. Buradan Avrupa’nın çeşitli bölgelerine dağılmış olan Poodle köpekler, kendilerine özgü Toy Poodle özellikleri ile günümüzün en popüler ırklarından biridir.

Bunun yanı sıra, İspanyol, Portekiz, Fransız, Alman ve Macar köpeklerinin melezlenmesi ile oraya çıktığı da bilinmektedir. Su kuşlarını avlamak için yetiştirilen Poodle köpeklerin çok eski bir ırka sahip olduğu da, bilgiler arasında yer almaktadır.

Poodle Köpeklerin Bakımı

Büyümeyen köpek cinsleri arasında bulunan Poodle köpekler, gösterişli bir kürke sahiptir. Göz alıcı görüntülerinin temeli olan kürkleri oldukça yoğun olmasına rağmen bu köpeklerin tüy dökmediği bilinmektedir. Özellikle doğru mama ile beslenen ve düzenli bakımları yapılan köpeklerin, çok az tüy döktüğü bilinmektedir.

Toy Poodle köpeklerin sağlıklı ve uzun bir ömrü olması için bakımlarının düzenli olarak yapılması ve sağlıklı bir hayat yaşamaları önemlidir. Bunun yanı sıra tüylerinin sık sık taranması da, tüy dökülmesini engeller ve tüylerinin çok daha sağlıklı ve canlı gözükmesini sağlar.

Dolayısıyla Toy Poodle cins bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız, bakımlarına vakit ayırmanız gerektiğini de göz ardı etmemelisiniz. Köpeğinizin sağlıklı ve mutlu olmasının yolu, onunla ilgilenmekten ve çaba sarf etmekten geçer. Bunun yanı sıra dilerseniz Toy Poodle köpeğinizin tüylerini pet kuaför aracılığı ile kestirebilir, dilerseniz düzenli bakımlarını yaparak uzun ve kabarık tüylere sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli bakımlar sayesinde Poodle köpeğiniz tüy dökmeyen köpek türleri arasına girebilir.

Zarifliği, zekiliği ve asaletinin yanı sıra sevimli ve minik görüntüsü ile de dikkat çeken minyatür poodle köpekler, etkileyici saç modellerine ve parlak, güçlü tüylere sahip olabilir. Ancak bunun için titiz bir bakım gerekmektedir.