turkey puppies logo

Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi köpeklerin insanlar ile birlikte yaşayabilmelerini mümkün hale getirdiği için, köpek sahipleri için bir zorunluluk haline gelmiştir. Köpekler, insanların en yakın dostları olsalar ve insanlar ile iç içe yaşamaları en mümkün olan hayvanlardan biri olsalar da, eğitim almaları şarttır. Aksi halde köpekler insanlar ile yaşamaya alışamayacağı için bu durum hem köpekler hem sahipleri için bir kabuk haline gelebilir.

Köpek eğitmek denildiğinde akla yalnızca büyük ırklar gelmemektedir. Pomeranian Boo ve Poodle için verilen bu eğitim sayesinde küçük cins köpekler arasında bulunan bu köpeklerde insanlar ile birlikte, mutlu bir hayat sürebilir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir etken vardır. Pomeranian Boo ve Poodle cinsi köpekler eşsiz görüntüleri ve herkes tarafından sempati duyulmasına neden olan hareketleri ile dikkat çekseler de, küçük yaşlarda, doğru eğitimi almadıkları taktirde, ilerleyen yaşlarında inatçı ve çok yorucu olabilirler. Dolayısıyla, Poodle ve Pomeranian Boo eğitimi kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Turkey Puppies, sevimli dostlarını sizler ile buluşturmakla beraber aynı zamanda bu dostlarınıza Köpek Eğitimi Hizmeti de vermektedir. Pomeranian Boo, Toy Poodle ve Doberman gibi köpeklere profesyonel ekibi ile Köpek Eğitimi Hizmeti veren Turkey Puppies ailesiyle iletişime geçmek için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Turkey Puppies köpek eğitimlerini izlemek için Turkey Puppies Youtube sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Pomeranian Boo Eğitimi Nasıl Verilir?

Pomeranian Boo köpeklerin kalabalık aileler ve özellikle çocuklar ile yaşamaya oldukça müsait oldukları bilinse de, küçük çocuklar ile iletişimine hayran kaldığınız bu köpeklerin uysal davranışlarının sebebinin eğitimli olmaları olduğunu bilmelisiniz. Küçük yaşlarda gerekli eğitimi almayan köpekler, küçük cinse sahip olsalar dahi, inatçı ve saldırgan olabilir. Bunun yanı sıra, eğitim verilmeyen köpeklerin insanlar ile birlikte yaşamasının herkes için çok yorucu olduğunu bilmelisiniz.

Küçük köpek ırklarından birini satın alan köpek sahipleri, köpeklerinin eğitime ihtiyacı olmadığını düşünebilir. Ancak bu çok yanlış bir yargıdır. Özellikle Pomeranian Boo ve Poodle cinsi başta olmak üzere bütün küçük ırk köpekler de, büyük ırk köpekler gibi, hatta onlardan daha fazla eğitime ihtiyaç duyabilir.

Köpek eğitiminin hem köpeğe hem de köpek sahibine olmaktadır. Bunun yanı sıra profesyonel olarak verilen bu eğitim, Pomeranian Boo köpeklerin fiziksel ve karakteristik özelliklerini göz önünde bulundurarak verilmektedir.

Pomeranian Boo köpeklerin en önemli özellikleri eğitilmeye oldukça müsait olmalarıdır. Bunun yanı sıra akıllı, kurnaz ve sevimli davranışları ile de popülerleşen Pomeranian Boo köpekler, eğitim başta olmak üzere tüm aktivitelere karşı oldukça büyük bir heves duyarlar.

Köpeğe eğitim vermek amatör biri tarafından gerçekleşemez. Bunun yanı sıra bilinçsiz şekilde verilmeye çalışılan eğitim, köpeklerin çok ağır travmalar yaşamasına ve bu da gelecek hayatlarını direkt olarak etkilenmesine neden olabilir. Dolayısıyla bu hizmet ancak profesyoneller tarafından verildiğinde etkili olmaktadır.

Profesyonel köpek eğitmenleri tarafından verilen eğitim Pomeranian Boo köpeklerin 8 aylık olması ile başlayabilir. Tuvalet eğitimi ile başlayan eğitim, komut alma ya da sahibinin taleplerini algılayabilme gibi, insanlar ile birlikte yaşayabilmelerini mümkün hale getiren pek çok eğitimi içerir.

Poodle Eğitimi Nasıl Verilir?

Poodle eğitimi kabarık tüyleri ile dikkat çeken Poodle köpekler için çok büyük bir öneme sahiptir. Oldukça zeki olan bu köpekler eğitimleri kısa süre içerisinde algılayabilir. Ancak, doğru eğitim almayan Poodle köpekler sosyalleşmekte ve diğer canlılar ile bir arada yaşamakta çok büyük sıkıntılar çekebilir.

Profesyonel köpek eğitmenleri köpeklerin ırki ve fiziksel özelliklerine hakim olmaları sebebi ile, eğitimin nasıl gerçekleşmesi konusunda uzman olan kişilerdir. Bu sayede herhangi bir problem yaşanmaksızın eğitim verilmektedir. En genel hattıyla insanlar ile bir arada yaşamayı Poodle köpeklere öğreten bu eğitim, tuvalet eğitimi gibi genel eğitimlerin yanı sıra komut alma gibi kazanımlar yapmalarına da yardımcı olur.

Eğlenceli ve zeki bir ırk olan Poodle köpekler eğitim esnasında edindikleri kazanımlar ile insanlar ile çok uyumlu bir hayat sürebilir. Büyük ve küçük her yaş grubundan insan ile sağlıklı iletişim kurabilir ve iyi anlaşmakta zorlanmaz. Bunun yanı sıra Poodle köpeklerin nitelikli bir eğitim almaları algılarını geliştirir ve zeka seviyelerini yükseltir.

Köpek Eğitiminin Faydaları

Hayatını bir köpek ile paylaşmak isteyen pek çok kişi, bu konuda göstermesi gereken tek çabanın satılık köpek ilanlarına bakmak olduğunu düşünebilir. Ancak bu doğru değildir. Sevimli hareketleri ile sahibinin hayatına neşe katan köpeklerin, uyumlu bir yaşam sürebilmeleri için düzenli bakımlarının yapılması ve gerekli eğitimlerin verilmesi gerekmektedir. Aksi halde herhangi bir ırk köpeğin uyumlu bir hayat yaşaması mümkün olmayacaktır.

Köpekler için eğitim verdirmek hem köpekler hem de sahipleri için oldukça avantajlıdır. Bu avantajları özetlemek gerekirse;

  • Eğitim alan köpek, sahibinin beklentilerine cevap verebilir.
  • Eğitim sayesinde köpek sahipleri, köpeklerine nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda bilgi sahibi olur.
  • Eğitim alan köpekler yaşamları boyunca sahiplerinden başka canlılar ile sosyalleşmekte zorlanmaz.
  • Eğitim alan köpekler diğer canlılara rahatsızlık vermeyeceği için, insanlarla uyum içerisinde yaşayabilir.

Dolayısıyla evcil köpekler cinsleri arasında bulunan Pomeranian Boo ve Poodle ırkı köpeklerin hayatında eğitim çok önemli bir yere sahiptir. Bu sayede sahipleri ile iletişimleri çok daha kuvvetli hale gelirken, yaşamları boyu sosyalleşme konusunda herhangi bir kaygı duymazlar.

Köpek Eğitimi Videoları

Türkiye ve dünyada Turkey Puppies Köpek Eğitimini Tercih Eden Referanslarımızı İnceleyebilirsiniz..