Pomerian Boo Bakım Nasıl Yapılır? Turkey PuppiesPomerian Boo Bakım Nasıl Yapılır? köpek sahiplenmek isteyen kişiler tarafından araştırılır. Yeni bir dost edinmek isteyen kişiler, seçimini Pomerian Boo cins köpeklerden yana kullanabilir. Oldukça sevimli görüntüye sahip olan bu köpekler, herkesin favorisi haline gelir. Güzel ve yumuşak tüyleri ile popüler olan bir köpek cinsidir.

Pomerian Boo Bakım

Süs köpekleri ırkından gelen Pomerian Boo köpekler, Spitzcinsi köpek ailesinde en küçük üyelerdir. Küçük ırklardan biri olan köpekler, 3 ile 6 kilo arasında değişen ağırlıklara sahiptir. Alman asıllı olan Boo köpek Pomerania eyaletinden isimlerini alır. Televizyon şovları ve filmlerde yer alarak oldukça büyük bir üne sahip olmuşlardır. Alımlı görüntüleri ile kişileri büyüleyen bir tüy yapısına sahiptir.

Köpeklerin fiziksel ve karakter özellikleri cinsler arasında değişiklik gösterir. Pomerian köpeklerin sahip oldukları karakteristik ve fiziksel özellikleri ile oldukça dikkat çekicidir. Sevimli görüntüleri altında bulunan yaramaz oyunculukları ile oldukça enerjik köpeklerdir. Zekaları ile de dikkatleri üzerlerine çeken cinslerden biridir.

Küçük boyutlarda olsalar da oldukça cesur ve atılgan canlılardır. Pomerian Boo sahipleri her gün dostları tarafından farklı bir şekilde şaşırtılabilir. Uyanık ve meraklı karakter özellikleri sebebiyle sergilediği davranışlar sahiplerini şaşırtabilir. Ev ortamında bakılmak için tercih edilen köpekler arasında oldukça ünlü olan cinslerden biridir. Bakımlarına son derece dikkat edilmelidir, yavru dönemlerinde gerekli eğitimlerin verilmesi gerekir.

Pomerian Boo Eğitimi

Zekaları ile öne çıkan köpekler, kurnazlıkları ile de meşhurdur. Pomerian köpek sahiplenen kişiler, eğitim konusunda istikrarlı olmalıdır. Yavru dönelerinde iyi şekilde eğitilmeyen köpekler, ilerleyen yaşlarda sahiplerinin sözünü dinlemez. Kurnaz olan bu canlıların eğitilmemesi, sahiplerine oldukça büyük dertler açabilir. Pomerian köpekler uygun şekilde küçük yaşlarda eğitilmelidir. Oyunlar eşliğinde köpeğe eğitim vermek etkili olabilir. İsmini duyduğu zaman gelmesi ve gerekli komutlara uyması, köpeğin bakımlarını yaparken de oldukça etkilidir. Dikkatleri oldukça hızlı bir şekilde dağılan bu köpeklerin eğitimi ve bakımı sırasında dikkatli davranılmalıdır.

Tüy Bakımı

Pomerian Boo bakım sırasında özen gösterilmesi gereken farklı konular bulunur. Tüyleri ile gözde haline gelen bu köpeklerde tüy bakımı oldukça önemlidir. Haftada en az 2 kere tüylerinin taranması gerekir. Tüyleri taramaya kafa bölgesinden başlayarak arkaya doğru devam edilmesi gerekir. Tüyleri bazı mevsimlerde daha sık dökülebilir, bu mevsimlerde daha sık tarama yapılmasında sakınca yoktur. Beslenme düzenine dikkat edilerek daha sağlıklı tüylere sahip olması sağlanabilir.

Diş ve Tırnak Bakımı

Süs köpeği ırkından olan köpeklerin bakımlarına her zaman özen gösterilmelidir. Köpek sahiplenmenin sorumluluk sahibi olmak gerektirdiği unutulmamalıdır ve sahiplenmeden önce iyice düşünülmelidir. Bakım konusunda en önemli konu sağlıktır, kemik gelişimine göre diş fırçalama rutinleri değişiklik gösterebilir. Haftada en az 2 kez uygun şekilde fırçalanmalıdır, köpeklere uygun olarak üretilen ürünlerden kullanılmalıdır. Köpeklerde tırnaklar düzenli olarak kesilmelidir. Uzamasına bağlı olarak kesilebilir, genellikle ayda bir kez kesilmesi yeterli olur. Köpeğinize küçük yaşlarda tırnak kesme ile ilgili eğitimleri vererek daha rahat bir şekilde bakımını yapabilirsiniz. İlerleyen yaşlarda bu konuda sıkıntı yaşamanıza sebep olabilirler.

Pomerian Boo Yıkama

Küçük köpekler olduğu için sahipleri köpeklerin üşüyebileceği düşüncesine kapılabilir. Köpeklerin derileri altında yeterli kalınlıkta yağ tabakaları bulunur. Bu nedenle yıkama konusunda endişe duyulmasına gerek yoktur. Boo köpeklerin 4 ile 6 haftalık süreçler şeklinde yıkanması yeterli olabilir. Kürkünden kötü koku gelmesi durumunda bebek pudrası kullanılabilir. Pudra kürke dökülüp tarama işlemi yapılabilir. Kötü kokunun giderilmesine yardımcı olur ve sürekli olarak köpeğinizi yıkamak zorunda kalmazsınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir