turkey puppies logo

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian

Pomeranian köpekler aktif, zeki, meraklı ve cesurdur. Meraklı bir kişiliğe sahiptirler ve her şeyi karıştırmaya eğilim duyarlar. Küçük çocuklarla ve diğer hayvanlarla iletişim kurmakta zorlanabilirler. Daha büyük çocuklu aileler ile daha uyumlu şekilde yaşayabilirler.

Pomeranian‘lar küçük oyuncak köpeklerdir ama kendilerini büyük zannederler. Bu nedenle aynı boyda veya daha büyük, cesur yapılı köpeklerle havlayarak veya tartışarak kavga etmeye kalkışabilirler. Bunu önlemek için, dışarıda yürürken veya egzersiz yaparken dikkatli olunmalıdır.

Pomeranin Boo Özellikleri

Süs köpeği ırkları arasında bulunan ve ufak tefek olan Pomeranian köpekler iyi bekçi köpekleri olurlar. Temkinli, kendinden emin ve meraklıdırlar ve tehlikede olduklarında sahipleriyle iletişim kurmak için havlarlar. Havlama eğilimleri vardır ve bu durum bazen sahiplerinin hayatını zorlaştırabilir. Anormal havlama durumunun önüne geçmek için Pomeranian köpeklere eğitim vermek gerekir. İyi eğitimli bir Pomeranian, sahibine sadakatle emirleri yerine getirecektir.

İyi huylu ve arkadaş canlısı olan Pomeranian köpeklerin arkadaşlığa, egzersize ve aktiviteye ihtiyacı vardır. Bu faaliyetler onu daha iyi huylu bir köpek yapar. Erken yaşlardan itibaren, Pomeranian köpeklerin kişiliği üzerinde olumlu etkisi olan etkileşimlere dahil edilmesi gerekir.

Fazla büyümeyen köpek cinsleri arasında olan Pomeranian köpekler oldukça küçük bir gövdeye sahiptir. Tüylerinin yoğunluğu olduğundan çok daha iri görünmesini sağlar. Baş, yüz ve burnun yapısı oyuncak gibi görünmesine neden olur. Genellikle tüm Pomerian’ların siyah gözleri ve burunları vardır.

Pomeranian Boo Fiziksel Özellikleri

Kulaklar başın içine gömülüdür ve yüzün yan tarafında toplanan tüyler, onları olduğundan daha iri gösterir. Kafasına baktığınızda bir tilkiye benzediğini düşünmek mümkündür. Küçük siyah bir burnu, parlak yuvarlak gözleri, küçük kulakları ve derisi görülemeyecek kadar yoğun tüylere sahiptir. Kafa yapısının bu hali ona daha heybetli bir duruş kazandırır. Güler yüzlü ağız yapısı ve sevgi dolu gözleri ile her yaştan insanın sevgisini kolaylıkla kazanabilir. Daha uzun görünmelerine rağmen Pomeranian köpekler ince ve narin bir vücuda sahiptir. Pomeranian Boo fiyat fiziki görüntüleri gibi pek çok etken dolayısıyla değişkenlik gösterebilir.

Sevimli görüntüsü ile iç ısıtan bir Pomeranian görmek, en sıkıntılı anlarda bile huzuru bulmanıza yardımcı olabilir. Pomeranian köpekler küçük, hassas ve hareketli köpeklerdir. 18 ila 24 cm uzunluğunda ve kısa bacakları vardır. Ayaktan ayağa tüyler azalır ve renklenme değişir. Hassas kemikleri ve eklemleri olan Pomeranianlar için sağlık nedenleriyle zıplama önerilmez.

Pomeranian çift katlı kürkü ve kıvrık kuyruğu ile eşsiz bir görüntüye sahiptir. Kuyruk çok uzun değildir ve sırttaki tüylerin arasından zar zor görünür. Yeni doğmuş bir yavru Pomeranian’ın kuyruğu tüylerin arasında kıvrıldığı için görünmez. Yavru köpeğin kuyruğunun kendine özgü görünümünü geliştirmesi birkaç ay sürer. Gövde rengi değişimi kuyrukla uyumlu olarak devam eder. Pomeranian köpekler, vücutlarıyla aynı oranlarda kuyrukları olan minyon bir yapıya sahiptir. Ense ve göğüs bölgesindeki kıllar diğerlerinden daha uzundur. Pomeranian fiyat renkleri gibi faktörler dolayısıyla değişkenlik gösterebilir.

Pomeranian ırkı doğal olarak açık renklidir ve tüy renginin yaşla birlikte koyulaştığını ve yetişkinlikte son rengine ulaştığını görmek mümkündür. Pomeranian köpeğinin kabarık, yumuşak tüylerinde bulunan en yaygın renkler beyaz, kahverengi, kiremit kırmızısı, krem, ten rengi, samur ve gridir. Çok küçük boyutları nedeniyle ev içerisinde insanlarla oldukça uyumlu şekilde yaşayabilirler.

Pomeranian Boo Bakımı

Pomeranian Boo bakımı için tüyleri haftada en az iki kez taramak gerekir. Tarama yaparken baştan arkaya doğru fırçalamak gerekir.

Pomeranian Boo sahibi olduğunuzda dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri diş bakımıdır. Haftada en az iki kez dişlerinizi uygun bir ürün ile fırçalayarak temizlemelisiniz. Tırnaklar düzenli olarak kesilmelidir. Büyümeye bağlı olarak tırnakları ayda bir veya iki kez kesilmesi gerekebilir. Tüy dökme döneminde sık sık taramanız bu süreci daha rahat atlatmasını sağlayacaktır. Bu köpekler ile ilgili en sık araştırılan konu fiyatları olmaktadır. Pomeranian köpek fiyatları köpeğin sağlığı ile yakından ilgilidir ve çeşitli etkenler dolayısıyla değişkenlik gösterebilir.

Pomeranian Boo Eğitimi

Pomeranian köpekleri zekalarıyla ön plandadır. Sadece çok zeki değil aynı zamanda kurnaz da olan bir Pomeranian Boo köpeğinin eğitimi çok ciddiye alınmalıdır. Yavruluğundan itibaren düzgün bir şekilde eğitilmeyen köpekler yetişkinlik süreçlerinde çok yorucu olabilir. Dolayısıyla Boo köpek fiyatları hakkında araştırma yaparken, eğitimi gibi konuların da göz ardı edilmemesi gerekir.

Evin girilmemesi gereken alanlarında ödüllü yem kullanılabilir. Pomeranian Boo, oyun oynamayı çok seven bir ırk olduğu için, eğitilmeleri kolaydır. Pomeranian köpekleri erken yaşlardan itibaren eğitmeye başlamak çok önemlidir. Çok aktif bir cins oldukları için tasma eğitimine de ihtiyaç duyarlar. İtaat eğitimi çok sıkı tutulmalıdır.

Pomeranian Boo, karakteri ve zekası ile çok özel bir ırktır. Bunun yanı sıra oldukça hızlı öğrenen hayvanlar olarak bilinir. Eğitim kesintisiz ve tutarlı bir şekilde sürdürülmelidir.

Eğitim sırasında Pomeranian köpeğinizi övmek ve ödüllendirmek, olumlu davranışları teşvik eder. Kolayca dikkati dağılan Pomeranian Boo köpeğindeki odaklanma sorunu göz ardı edilmemelidir. Pomeranian Boo’nuzun bakımını yaparken ve eğitirken dikkatli olmanızda fayda vardır.

Pomeranian köpek oldukça küçük ve hassastır. Bu sebeple eğitimler ve antrenmanlar sırasında zarar görebilirler. Bu sebeple çok yorucu egzersizlerden veya açık hava antrenmanlarından kaçınmanız önerilmektedir.

Pomerian Boo Sahiplenmek Doğru Karar mı?

Pomeranian Boo köpek sahiplenmeden önce gerekli bilgilere sahip olunması gerekir. Sahip oldukları sevimli görüntüleri sayesinde son dönemlerde oldukça popüler olan köpek cinslerinden biridir. Küçük ırklardan oldukları için ev ortamında bakıma müsaittir. Gür ve yumuşak tüyleri nedeni ile yumuşak oyuncakları andıran fiziksel özellikleri vardır.

Pomerian Boo Yaşamı Nasıl Geçer?

Pomeranian Boo yaşamı incelendiği zaman ortalama 12 ile 16 yıl yaşadıkları görülür. Evcil hayvanların ömürleri ortalama olarak bu kadardır. Sahiplenmek isteyen kişiler, bu sürenin bilincinde olmalıdır. Köpeğin hayatı sona erdiği zaman aradaki bağlar, psikolojik olarak oldukça zarar verebilir. Pomerian köpekler, bakımları konusunda sahiplerini çok zorlamasa da özen gösterilmesi gereken ırklardandır.

Enerji dolu sevimli bir dost edinmek isteyen kişiler, Boo köpek sahiplenebilir. Oyun oynamaktan keyif alan köpekler, gün boyunca sahibi ile oyun oynamak ister. Karakteristik özellikleri arasında en çok dikkat çekenler; enerjileri ve zekalarıdır. Oldukça zeki olan köpeklerin eğitimine dikkat edilmelidir. Koruyucu görevleri olmadığı için öğrenmeleri gereken komutlar sınırlıdır, ancak eğitimlerin tam verilmemesi ilerleyen yaşlarda bazı sorunlara yol açabilir. Zekalarını kullandıkları zaman oldukça kurnaz davranışlar sergileyebilir.

Pomerian Boo Sağlığı Nasıl Korunur?

Pomeranian Boo sağlığı sahiplerinin özen göstermesi gereken konulardan biridir. Vücut yapıları gereği oldukça kalın bir yağ tabakasına sahiptirler, ancak çevrede bulunan sıcaklıktan hızlı şekilde etkilenirler. Sıcak havalarda dahi rahatsızlanabilirler, bulundukları ortamın sıcaklığına dikkat etmek gerekir. Bahçe gibi dış ortamlarda bakıma müsait olmayan bir türdür. Sağlını destekleyecek en önemli konu beslenmesidir.

İnsanlar için beslenme ne kadar önemliyse köpekler için de o kadar önemlidir. Sağlıklı şekilde gelişimini tamamlaması ve büyümesi için bu konuda özen gösterilmelidir. Tercih edilen mamaların içinde herhangi bir katkı maddesi olmadığına dikkat edilmelidir. Boo köpek ihtiyaç duyduğu besin değerlerini mamalardan alır. Bu nedenle doğru seçim yapılması önemlidir. Az yemek yemesinin açacağı sorunlar olduğu gibi fazla yemek tüketimi de köpek için zararlı olduğu unutulmamalıdır. Obezite gibi sorunlar köpeğin hayatının kısalmasına sebep olabilir.

Pomerian Boo Sizi Çok Sever!

Pomeranian köpekler aynı ırka sahip olduğu köpekler kadar gelişim gösterir. Fazla büyümeyen köpekler, ev ortamında olay bakıma sahip olduğu için insanlar tarafından daha sık tercih edilir. Bakımı oldukça kolay olan bu canlılar herhangi bir sağlık sorunu yaşamazsa 16 yaşına kadar yaşayabilir. Sağlığını etkileyen faktörler sadece beslenmesi ve ısıdan korunması değildir. Bakımına da aynı şekilde özen gösterilmelidir. Tüylerinin taranması, banyo yaptırılması ve diş temizliği de hayvan sağlığını etkiler.

Bakımların düzenli şekilde yerine getirilmesi köpeğin daha sağlıklı olmasını sağlar. Sağlık problemi yaşamayan köpeklerin ömürleri uzar. 1 ile 3 buçuk kilo arasında bir ağırlığa ve 18 ile 24 santim arasında bir boya sahip olurlar. Fiziksel olarak çok fazla büyüme göstermediklerinden dolayı köpek ile aynı ortamda yaşarken dikkat edilmelidir. Yavru oldukları dönemde oldukça küçüklerdir, üzerine bir kitap düşmesi bile oldukça risklidir. Sahiplenmek isteyen kişiler, ev ortamlarının nasıl olduğu ve kimlerin yaşadığı konusunda iyi bir değerlendirme yapmalıdır. Evcil hayvan sahiplenmenin sorumluluk sahibi olunması gerektirdiği unutulmamalıdır.

Küçük köpek ırklarından olduğu için oldukça sevimli bir canlıdır. Sahipleri ile oldukça iyi anlaşsa da yabancılar ile her zaman mesafelidir. Koruma içgüdüsüne sahip olmalarına rağmen tehdit altında atılgan davranmazlar. Bahçede kulübe içinde yaşayabilecek bir köpek değildir. Sahiplenmeden önce bakımı ile ilgili her detay öğrenilmelidir. Bilinçli şekilde beslenen Boo köpekler oldukça uzun hayatlara sahip olabilir.

Görünüşleri ve akılları ile birlikte uzun yıllar boyu sürecek bir arkadaş edinmek istiyorsanız Pomerian Boo’lar sizin için çok iyi bir seçim olacaktır!