turkey puppies logo

Pet Kuaför ve Bakım Hizmeti

Özellikle küçük köpek cinsleri için pet kuaför ve bakım hizmetleri çok büyük bir öneme sahiptir. Poodle ve Pomeranian Boo için verilmekte olan bu hizmet, uzman pet kuaförler tarafından verilir. Daha bakımlı ve sağlıklı bir hayat sürebilmeleri açısından da büyük bir öneme sahip olan bu hizmetin pek çok avantajı olduğunu söylemek ise kesinlikle yanlış olmayacaktır.

Turkey Puppies, sevimli dostlarınız için bir çok hizmet ile beraber Pet Kuaför ve Bakım Hizmetini en özel ve en hijyenik koşullarda vermektedir. Dostlarınıza kendileri kadar özel bir hizmet sunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pet Kuaför ve Bakım Hizmetleri Nedir?

Hayatını bir köpek ile paylaşmak isteyen kişiler, bu büyük sorumluluğu kabul etmektedir. Köpek bakmak hem vakit hem de maddi olarak çaba sarf etmeniz gereken bir durumdur. Bunun yanı sıra özellikle Poodle ve Pomeranian Boo için evde yapılan bakımlar yeterli olmayabilir. Bu ırkların ihtiyaç duydukları bakım hizmetlerinden yararlanmıyor olmaları, zaman içerisinde sağlıklarının bozulmasına neden olurken, etkileyici ve sevimli görüntülerinin de ortadan kalkmasını sağlayabilir.

Evde yapılan rutin bakımların yetersiz kaldığı durumlarda köpek sahipleri endişe duyabilir ve ne yapacağı konusunda kafa karışıklığı yaşayabilir. Cins köpek bakım hizmetleri arasında bulunan pet kuaför ve bakım hizmetleri, bu noktada köpek sahipleri için oldukça faydalı bir hizmet olarak bilinmektedir.

Pek çok kişi bu terimlere henüz yabancı olsa da, köpek bakım hizmetleri başlığında yapılan bu işlemlerin tamamının işinde uzman profesyoneller tarafından yapılıyor olması, köpeklerin sağlığına yönelik çeşitli faydalar sağlar. Bu faydalar hakkında merak duyan köpek sahiplerinin öncelikle pet kuaför ve bakım hizmetleri kapsamında yer alan işlemleri bilmeleri gerekir.

Pet kuaför, küçük köpek ırkları arasında bulunan Poodle ve Pomeranian Boo köpekler için verilen bir hizmettir. Bu hizmet dahilinde köpeklerin tırnak ve pati bakımı, vücut temizliği, tüy tarama ve kesimi, banyo ve kurutma işlemi ardından fön gibi hizmetler verilmektedir. Pet kuaför hizmeti veren uzmanlar bu konuda kendilerini geliştirmiş ve gerekli eğitimleri almış uzmanlardır. Bu sayede köpeklerin sağlığını etkileyecek herhangi bir durum söz konusu olmadan bakımları sağlanmakta ve bu da, köpeklerin daha uzun ve mutlu bir yaşamasını sağlamaktadır.

Pet Kuaför Hangi Hizmetleri Verir?

Cins köpek bakımı, bu konuda bilgisi olmayan kişiler için hiç kolay değildir. Daha önce başka bir cins köpeğe baktığınız için Poodle ve Pomeranian Boo bakımında da profesyonel bir yardım almanıza gerek olmadığını düşünüyorsanız, bunun büyük bir yanlış olduğunu bilmelisiniz.

Poodle ve Pomeranian Boo gibi ırklar, tüylerinin göz alıcılığı ile dikkat çeken ve bu sebeple hemen herkesin sempati duyduğu hayvanlardır. Fakat bu hayvanların hayatları boyunca güzel ve sağlıklı tüylere sahip olabilmeleri için, pet kuaförler tarafından verilen bakım hizmetlerine ihtiyaçları vardır.

Alanında uzman kişiler tarafından verilen bu hizmet kapsamında yapılan pek çok işlem vardır. Bu işlemler;

  • Tüy kesimi: Pet kuaförler Poodle ve Pomeranian Boo ırkının anatomik özelliklerini göz önünde bulundurarak tüy kesimi gerçekleştirir. Tüy kesimi yalnızca bir profesyonel tarafından yapılması gereken bir işlemdir, evde amatör şekilde yapılması köpeklerin sağlıkları açısından çok büyük bir tehlike arz edebilir. Pet kuaförler ırkların özelliklerine uygun makaslar ile tıraşı gerçekleştirir. Düzenli tüy tıraşının sağlıklarına pek çok etkisi olduğunu ise söylemek gerekir.
  • Tırnak kesimi ve pati bakımı: Köpek ırklarının tamamı için sağlıklı patiler önemlidir. Ancak özellikle Poodle ve Pomeranian Boo ırkları, daha hassas olmaları sebebi ile, daha titiz bir bakıma ihtiyaç duyan cinsler olarak bilinir. Bu noktada pet kuaförler köpeklerin ırki özelliklerini göz önünde bulundurarak tırnak kesimi yapmakta ve profesyonel pati bakımı sayesinde oluşabilecek sorunların da önüne geçmektedir.
  • Banyo: Poodle ve Pomeranian Boo köpek cinsleri küçük köpekler olsa da, aktif olarak dışarı çıkan ve enerjisini atmak için oldukça aktif olan ırklardır. Dolayısıyla bu köpekler, kısa süre içerisine kirlenebilir ve banyoya ihtiyaç duyabilir. Pet kuaförler tarafından verilen hizmetlerin içerisinde yer alan banyo, köpeklerin ırklarına ve tüy yapılarına uygun olan şampuanlar ile yıkanmasını ve kurutulmasını da içerir. Bu sayede tüyleri daha yumuşak olacak ve tüy dökülmesi gibi problemlerin de önüne geçilecektir.

Pet Kuaförlük Hizmeti Ne İşe Yarar?

Bu hizmetler, pet kuaförler tarafından süs köpeği olarak da bilinen Poodle ve Pomeranian Boo ırklarının daha sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşayabilmeleri için sunulan en temel hizmetlerdir. Bunların yanı sıra göz ve kulak temizliği, seçtiğiniz aksesuarlar ile süsleme, köpük banyosu ve köpek masajı gibi özel hizmetleri de tercih edebilirsiniz.

Poodle ve Pomeranian Boo ile ilgili yapılan en kapsamlı araştırma köpek fiyatları olsa da, bu köpeklerin bakımlarının nasıl yapılması gerektiğini de bilmek gerekir. Profesyonel bir bakıma ihtiyaç duyan bu köpekler pet kuaförlük hizmetinden yararlanarak, çok daha kaliteli bir hayat yaşayabilir.

Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan köpek cinsleri Poodle ve Pomeranian köpeklerin tercih edilmesine neden olan pek çok etken vardır. Günümüzde halen popülaritesini korumayı başarmış bu köpeklerin, büyümeyen köpek cinsleri arasında bulunduğu ve bu sebep dolayısıyla da sık sık tercih edildiği bilinmektedir.