turkey puppies logo

Yavrularımız

Köpek İlanları

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Pomeranian Boo İlanlar

Toy Poodle İlanlar

Pomeranian Boo

Turkey Puppies ailesi olarak birbirinden sevimli yavrularımız ile sizleri buluşturuyoruz. Turkey Puppies , 2015 yılında kurulan, alan bakımı ve damızlık sayısı ile Türkiye’nin en büyük Pomeranian üretim çiftliğidir.

Çiftliğimizde dostlarımızın sağlığını öncelik tutuyor sağlık ve cins garantili yavrulamız ile sizleri buluşturuyoruz. 

Türkiye’nin her yerine uçak ile gönderim yaparak yavrularımızı sizlerle buluşturuyoruz. Yavrularımız ile tanışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pomerian Boo Kişilik Karakteri Nasıldır?

Pomerian Boo cins köpekler, son dönemlerde oldukça popülerlik kazanmıştır. İnsanların kendilerine yeni bir dost edinmek için köpek sahiplenebilir. Kişinin yaşam koşulları ve imkanları doğrultusunda alacağı hayvana karar verebilir. Köpek sahiplenmek isteyen kişiler, çeşitli cinsler hakkında araştırma yapmalıdır. Köpekler de insanlar gibi farklı karakter özelliklerine sahiptir.

Sahip oldukları bazı fiziksel ve karakter özelliklerinden dolayı bakımları da farklılık gösterir. Gerekli olan bakımın karşılanabileceğine karar verdikten sonra köpek sahiplenilebilir. Oldukça güzel tüylere sahip Pomerian Boo cins köpekler, iyi bir dost seçeneği olabilir. Küçük boyutlara sahip olması sebebiyle ev ortamında yaşamaya uyum sağlayabilir.

Pomerian Boo Özellikleri

Pomerian Boo karakteri öne çıkan bir konu olsa da öncelikle genel özelliklerine bakılması gerekir. İnsanları tüyleri ile etkileyen bu köpeklerin bakımı biraz zahmetli olabilir. Oldukça gür tüylere sahip olması sebebiyle sık şekilde tüy dökme sorunu ile karşılaşılabilir. Alman kökenli olan bu sevimli köpekler, yaklaşık olarak 15 yıl yaşar. Genellikle 3 kilo ağırlığa sahip olurlar ve 18 ile 30 santim arasında boylara sahiptirler. Toplum arasında kucak köpeği olarak tanımlanır.

Boo köpek 10 aylık gelişimini tamamladıktan sonra ortalama boyutlarına ulaşmış olur. İlerleyen dönemlerde daha fazla bir gelişme göstermeyebilir. Derileri çift katmanlıdır ve tüyleri oldukça kabarıktır. Küçük gözleri ile tanınan cinsin kulakları her zaman dik şekilde durur. Tüy renkleri değişiklik gösterebilir. Kahve, krem, turuncu gibi renklere sahip olabilirler. Yaygın olmasa da beyaz ve siyah tüylere sahip olan cinsler bulunur.

Pomerian Boo Karakter Özellikleri

Pomeranian köpekler genellikle mesafeli canlılardır. Yabancı insanlara ve kendi cinsinden köpeklere kolay bir şekilde yaklaşmaz. Yaygın olarak bilinen karakter özelliklerinden biri; oyuncu olmalıdır. İlgi bağımlısı yapılarından dolayı sürekli olarak ilgi görmek isterler. Yapılan birçok aktiviteyi oyun olarak algılar. Bu sayede eğitimler oldukça kolay şekilde tamamlanabilir. Sahip oldukları diğer bir karakter özelliği ise içgüdülerinin yüksek olmasıdır. Yüksek içgüdüye sahip olsalar da tehlike anlarında geri planda durmayı tercih ederler.

Süs köpeği ailesinin üyelerinden olan bu sevimli dostlar, gülen bir yüz ifadesine sahiptir. İnsana neşe veren bir yapıları bulunur, sahip olduğu karakter özelliklerinden dolayı oldukça fazla talep alır. Güzel görünüşleri dışında etkileyici olan diğer bir özellikleri ise zekalarıdır. Köpek cinsleri arasında oldukça zeki olan cinsler arasında bulunur. Köpeğin yaşı ilerledikçe daha durağanlaşabilirler. Zamanla daha çok kucakta oturan bir köpeğe dönüşür.

Pomerian Boo ve İnsanlar

Küçük köpekler arasında oldukça şirin olan Pomerian Boo’lar yüksek bir enerjiye sahiptir. Bitmeyen enerjileri sayesinde gün içinde saatlerce oyun oynayabilirler. Sahibinin onunla ilgilenmesini isteyen köpek gün içinde çok kez oyun içine yanına gider. Özellikle çocuklar ile oldukça iyi anlaşan köpeklerden biridir. Küçük boyutlarından dolayı çocuklar yakın davranmaktan çekinmez. Aralarında inanılmaz bir samimiyet kurulabilir ve iyi oyun arkadaşı olabilirler. Tanımadıkları insanlara karşı ilk zamanlarda mesafeli davransalar da zaman içinde aradaki mesafe ortadan kaldırılabilir.

Eğitim konusunda dizginlerin bırakılmaması gerekir. Sahip oldukları zekaları sayesinde ilerleyen yaşlarda sahiplerini zorlayacak cins köpek kategorisinde yer alır. Zekalarını kullanarak oldukça kurnaz davranabilirler. Başka köpekler ile kolay geçinemezler, bu nedenle başka köpeklerle sosyalleştirilmeye zorlanmamalıdır. Pomerian Boo sahiplenmek isteyen kişilerin iyi ve detaylı araştırmalar yapması gerekebilir. Beslenme düzenleri hakkında yeterli bilgi edinilmelidir. İnsan beslenmesinin önemi aynı şekilde hayvanlar için de geçerlidir. Bakımları zorlamasa da evcil bir hayvan sahiplenmenin sorumluluk getireceği unutulmamalıdır. Aksi takdire hem kişiye hem de köpeğe oldukça zor dönemler yaşatabilir.

Toy Poodle

Minyatür Poodle köpekler kıvırcık tüyleri ile oyuncağa benzer bir görüntüye sahiptir. Düzenli bakım ve tarama tüyleri canlı ve iyi tutar. Minyatür Poodle, harika tüy yapısına sahip olmasının yanı sıra son derece zeki köpek ırklarından biridir. Toy Poodle köpekler en sosyal köpeklerden biridir. Toy Poodle, Kaniş ırklarının en küçüğüdür. Vücutları küçüktür, ancak uzun bacaklar ona sportif bir izlenim verir.

 

Poodle Boo Kişilik Özellikleri

Toy Poodle ırkı sosyal bir kişilik yapısına sahiptir. Diğer köpeklerle iyi anlaşırlar. Ancak, herhangi bir köpek gibi, bu cinsin de yavruluk döneminde biraz eğitime ihtiyacı vardır. Son derece zeki Toy Poodle köpekleri eğitimlerini kısa sürede tamamlar. Gerekli eğitimi alırlarsa girdikleri ortamda çok uyumlu davranırlar. Toy Poodle, diğer cinslerle iyi geçinen arkadaş canlısı köpeklerdir. Sahipleriyle vakit geçirmeyi çok severler. Küçük boyutuna rağmen yüksek manevra kabiliyetine sahiptir. Birlikte oynamak, yürüyüşe çıkmak veya koşmak, kendinizi mutlu hissetmenize ve enerjinizi boşaltmanıza yardımcı olabilir. Toy Poodle köpek davranışında dikkat edilmesi gereken tek şey, karşı cins köpekler yiyecek veya oyuncakları almaya çalıştıklarında veya rahatsız edildiklerinde saldırganlaşmalarıdır.

 

Tüy dökmeyen köpek türleri arasında bulunan Toy Poodle köpeklerin ortalama ömrü 13 ila 15 yıldır. Ömürleri bakım yöntemlerine, yaşam alanlarına ve şekillerine bağlı olarak değişir.

 

Toy Poodle Köpeğinin Fiziksel Özellikleri

Toy Poodle köpeği, kürkünün dokusundan dolayı etkileyici bir görünüme sahiptir. Tüylerinin yapısından dolayı görünümü oyuncağı andırır. Tüylerinin iyi bakıma ihtiyacı vardır. Bu cins diğer süs köpeklerine göre daha atletik bir yapıya ve daha uzun bacaklara sahiptir. Toy Poodle köpeğin boyu 28-38cm’dir. Ağırlık 7-8 kg’dır. Toy Poodle fiyat köpeklerin özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir.

 

Toy Poodle köpeklerin farklı tüy renkleri vardır. Bu cins köpeklerin tüylerinin renkleri;

 

  • Kahverengi,
  • Siyah,
  • Krem,
  • Beyaz,
  • Siyah ve beyaz,
  • Gri,
  • Gümüş rengi,
  • Koyu turuncu olabilir.

Toy Poodle ırkı birçok renk seçeneği ve tonuna sahiptir. Listelenen renkler bu ırklarda daha yaygındır. En sıra dışı tonlardan biri, kahverengi ve koyu turuncu karışımıdır.

 

Toy Poodle özellikleri arasında bulunan ve en ilgi çekici özelliklerinden biri olan tüyleri, neredeyse saç gibi çok sert kalın bir yapıya sahiptir. Kürkleri hipoalerjeniktir. Bu nedenle, Toy Poodle köpeklerinin saç alerjisi olan kişiler tarafından sahiplenilme olasılığı daha yüksektir. Cinsin tüylerinin, özellikle boyun ve kafanın düzenli olarak taranması, çok az tüy dökülmesine neden olur. Daha az tüy döken köpek ırklarından biridir. Tüyleri canlı tutmak ve daha az dökülmek için tüylerin taranması düzenli olarak tekrarlanmalıdır.

 

Toy Poodle köpeklerin gebelik süresi 62 ila 64 gündür. Hamilelik sürecinde köpeğiniz farklı davranışlar sergileyebilir. Toy Poodle köpekler bir hamilelikte yaklaşık 4 yavru doğurur.

 

Küçük köpek cinsleri arasında bulunan Toy Poodle, doğası gereği uysal ve şefkatlidir, ancak zaman zaman havlama eğilimi gösterir. Bunun bir nedeni, sahiplerine ve diğer aile üyelerine karşı koruyucu ve sadık tutumları nedeniyle gerçekte olduğundan daha fazla havlayabilmeleridir.

 

Toy Poodle Köpeklerin Bakımı

Toy Poodle köpekleri aktif ve enerjik canlılardır. Düzenli olarak egzersiz yapmaları ve yürüyüşe çıkarılmaları gerekir. Uyarlanabilir bir cinstir ve sevecen doğası onu ev bakımı için uygun kılar. Bunun yanı sıra Toy Poodle köpekleri eğitmek zor değildir. Zekaları yüksek olduğundan eğitim içeriğini kolayca kavrayabilirler. Toy Poodle köpek türünün bakımı diğer köpek ırklarına göre daha kolaydır. Köpeğinizi düzenli olarak veterinere götürmeyi unutmamanız önerilir.

 

Tüm ırklar gibi Toy Poodle köpekler de evde uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmaz. Bu durum köpekler için stres faktörlerine neden olur. Bu nedenle Toy Poodle veya diğer ırkların evde uzun süre bırakılması önerilmez. Köpeğinizi yalnız bırakmak zorunda kalırsanız, evin etrafında bir kase dolusu mama ve su ve oyuncakları olduğundan emin olmalısınız. Toy Poodle köpekleri evde yalnız bırakılabilir ancak bu süreler minimumda tutulmalıdır. Ayrıca kapalı mekanda lazımlık eğitimi köpek evde yalnız bırakılmadan önce yapılmalıdır.

 

Toy Poodle Beslenme

Süs köpeği türleri içerisinde olan Toy Poodle köpekler hakkında yapılması gereken araştırmalardan bir diğeri ise beslenmedir.

 

Toy Poodle köpekleri aktif ve enerjiktir, bu nedenle yiyecekleri onları tatmin eden ve enerji seviyelerini tatmin eden içerikler içermelidir. Düzenli veya yeterli beslenmezseniz kendinizi yorgun hissedecek ve istenmeyen sağlık sorunları ile karşı karşıya kalacaktır. Bu ırklar için sık mama değişikliği önerilmemektedir. Sindirim sistemleri, sık gıda değişikliklerinden etkilenir. Köpeğinize hangi mamayı alacağınızdan veya ne kadar besleyeceğinizden emin değilseniz, veterinerinize danışmanız çok daha mantıklı olacaktır.

 

Bir köpeği sahiplenmeden veya bir hayvana bakmadan önce sorumluluk almaya istekli olduğunuzdan emin olmalısınız. Çünkü sahiplendiğiniz köpeklerin sorumluluğu tamamen size ait olacaktır. Sevimli görüntüleri ile hemen herkesin sempatisin kazanmayı başaran Poodle köpek ile yaşamaya karar verdiğiniz onu ilk olarak veterinere götürmek isteyebilirsiniz. Bunun ardından da, veteriner kontrollerinin hayat boyu devam etmesi ve düzenli olarak yapılması gerekmektedir.