Pomeranian Boo Hazımsızlık Neden Olur? 7 Sebep Turkey Puppies BlogPomeranian Boo hazımsızlık bu köpek türünde sık görülen sorunların başında geliyor. İnsanlarda olduğu gibi köpekler için de yenilmiş olan yiyeceklerin sindirilmesi için sindirim sistemi görev yapar. Sindirim sisteminin sorunsuz şekilde çalışabilmesi genel sağlık açısından da büyük öneme sahiptir. Hazımsızlık veya sindirim sorunları özellikle yeni Pomeranian Boo sahiplenme sonrasında sık görülen durumlar arasındadır. Bu durumda sorunun nedenini tespit ederek gerekli önlemlerin alınması gerekir.

Pomeranian Boo Hazımsızlık Belirtileri Neler?

Pomeranian Boo hazımsızlık belirtisi olarak çeşitli işaretler verecektir. Hazımsızlığın farklı nedenlere bağlı olarak görülebileceği unutulmamalıdır. Bu bakımdan da hafif ya da şiddetli, kısa süreli veya kronik olacak şekilde görülebilir. Ayrıca bazen hazımsızlığın tek belirtisi olabileceği bazı durumlarda da birden fazla belirtisi olabilir. Bu yüzden belirtilerin doğru olarak anlaşılmasına dikkat edilmelidir. Pomeranian Boo hazımsızlık belirtileri şu şekilde sıralanabilir;

Pomeranian Boo hazımsızlık giderilmesi için bazı değişiklikler yapılarak köpeğinizin sindirim sisteminin normale dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Yapılan bu değişiklikler kapsamında aynı zamanda takipte de kalarak iyileşme sürecini gözlemlemelisiniz.

Hazımsızlık Gidermek İçin Ne Yapılır?

Pomeranian Boo ilanları arasından sahiplendiğiniz köpeğinizde hazımsızlık oluştuysa çeşitli yöntemleri deneyerek bu durumu gidermek için adımlar atabilirsiniz. Pomeranian Boo hazımsızlık gidermek için Öncelikle prebiyotik kullanımı sindirim sisteminde bulunan yararlı bakterilerin üretilmesi açısından önemli destek sunacaktır. Mikrobiyomda oluşan dengesizlik sindirim sisteminin besin emilimi üzerinde olumsuzluk yaratmaktadır. Buna sebep olan da genellikle tercih edilen mamanın yetersizlik taşıması, köpeğin mamadan istediği enerjiyi elde edememesi gibi etmenlerdir. Bu türden durumlarda prebiyotik desteklerinin kullanılarak köpeğin sindirim sisteminin daha iyi şekilde çalışması sağlanabilmektedir.

Sindirim enzimleri de bu sürecin atlatılmasında yardımcı olacaktır. Özellikle köpeğiniz yaşlandıkça buna bağlı olarak beslenme şeklinde de değişiklik söz konusu olacaktır. Özellikle tahıl veya yüksek yağlı yiyeceklerin tüketilmesi sindirim açısından sorunlar oluşturabilir. Bunun temelinde ise sindirim enzimlerinin yetersiz seviyede olması neden olur. Sindirim enzimlerini besleyecek destekler kullanmanız köpeğinizin hazımsızlık sorunundan kurtulması için yararlı olacaktır.

Pomeranian Boo mama açısından özel bir tür olduğundan kaliteli mamanın kullanılmasını gerekli kılar. Bu kapsamda da mama tercihi için en önemli kriter mamanın kaliteli yapıda olmasıdır. Köpeğinizin gereksinim duyacağı tüm doğal içerikler, mineraller, vitaminleri içerecek kaliteli mama kullanımı sindirim sorunlarının giderilmesinde etki gösterecektir. Aynı zamanda unutmamanız gereken nokta mamanız ne kadar kaliteli olursa besin açısından da o kadar zengin ve sindirim açısından da kolay olabileceğidir. Düşük kalitede olan mamalar sindirim açısından ciddi sorunlara yol açabilmektedir.

Pomeranian Boo egzersiz açısından da istekli bir tür olduğundan günlük egzersizlerinin aksatılmadan yapılması köpeğinizin sağlıklı kalabilmesi açısından önem taşır. Egzersiz sadece form yapısının daha iyi bir durumda olmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda sindirim sorunlarının da giderilmesinde etki gösterir. Metabolizmasının hızlanması için köpeğinizle uzun yürüyüşlere çıkmanız özellikle beslenme sonrasında sindirimini kolaylaştırmak açısından katkı sağlayacaktır.

Son olarak Pomeranian Boo bakımı için her konuda olduğu gibi hazımsızlık sorununun da kolay şekilde giderebilmesini sağlamak adına mutlaka veteriner hekime de başvuru yapmalısınız. Veteriner hekim hazımsızlığın tam olarak neden kaynaklandığını bilmek için çeşitli kontrol ve testler yapacaktır. Eğer kronik hale gelmiş hazımsızlık söz konusuysa bu durumu gidermek için alınacak önlemler de farklılık taşıyacaktır. Hazımsızlık belirtileri genellikle tuvalete çıkmama, karın şişkinliği ve huzursuzluk olarak görüldüğü için bu türden belirtileri gördüğünüzde öncelikli olarak veteriner hekime danışmanız köpeğinizin sorununu daha hızlı ve kolay şekilde çözebilmeniz için önemli kolaylık sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir