Pomeranian Boo Egzersiz Turkey Puppies BlogPomeranian Boo egzersiz ihtiyacı olan bir türdür. Aslında her köpeğin sağlıklı olmak için belirtilen aralıklarla egzersiz yapması gerekir. Özellikle Pomeranian Boo’lar apartmanda beslendikleri için normal koşullarda egzersizlerini yapmaları ev içinde zor olabilir. Fakat dışarıya çıkararak köpeğiniz için egzersizleri yaptırmalısınız.

Pomeranian Boo Egzersiz İhtiyacı

Pomeranian Boo ilanları arasından bu sevimli tür köpeklerden seçtikten sonra onların sağlıklı bir şekilde büyümeleri için belirli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu sevimli köpekler egzersiz merakları ile öne çıkan yapıdadır. Günlük bazda en az 20 dakika boyunca egzersiz yapmaları gerekir. Dışarıya çıkmaları yağmur veya kar gibi hava şartlarından dolayı olanaklı olmadığı hallerde de ev içinde koşmalarına yani egzersiz yapmalarına izin verilmelidir.

Günlük egzersizleri yaptırmadığınız takdirde köpeğiniz için çeşitli sağlık sorunları oluşacaktır. Aynı zamanda egzersiz yapmak onun için bir tür eğlence de olduğu için bu enerjisini üstünden atamadığı için gürültücü yapıda da olacaktır. Her gün dışarıya çıkıp en az 15 – 20 dakikalık aralıklar ile birlikte yürümeniz arkadaşlığını çok daha uyumlu bir hale getirecektir. Şayet yavru Pomeranian Boo sahiplenme yaptıysanız bu durumda küçük yaşlardan itibaren bu eğitimi kendisine verebilmeniz önemlidir.

Pomeranian Boo Egzersiz İhtiyaçları Neler?

Pomeranian Boo egzersiz için sadece fiziksel ihtiyaçlar değil aynı zamanda zihinsel ihtiyaçlar da duyabilmektedir. Genel olarak bu sevimli tür mutlu olmak ister ve memnun olduklarında da etraflarına mutluluk saçarlar. Mutluluk ihtiyaçlarının karşılanması için ise sevgi açlıklarının giderilmesi gerekir. Ayrıca beraberinde farklı zihinsel uyarılma ihtiyaçlarının da karşılanması gerekir.

Amacına uygun bir şekilde yetiştirilmiş olan köpeklerde karar verme, sorunları çözme, odaklanma ve diğer özellikler daha iyi gelişmiş olacaktır. Beyin egzersizi onların zihinlerini meşgul edecektir. Bunun için köpeğiniz ile hoşuna gidecek farklı yapıdaki oyunları oynayabilir, kendisiyle ilgilenebilir ve her şeyden önemlisi de kıvrak zekalarını göstermeleri için onları ev içinde biraz kendi hallerine bırakabilirsiniz.

Egzersizler İçin Eğitim Vermek

Temel olarak fiziksel egzersiz ihtiyacını bu köpekler dışarıda yapacağınız gezilerde veya ev içinde yapacakları hareketler ile karşılayacaklardır. Fakat yine de köpeğinizin bunu alışkanlık haline getirmesi için eğitim vermeniz gerekir. Pomeranian Boo köpekler uyarlanma açısından son derece gelişmiş yapıya sahiptirler. Özellikle kendilerine doğru eğitim verildiğinde bu eğitimi net olarak anlayabilirler ve istenilen yaşam koşullarına da kolay şekilde uyumluluk gösterebilirler. Genel olarak uyarlanma becerilerine bakıldığında hava koşulları, ortam, aile değişikliği ve günlük rutinler onlar için uyum sağlama açısından zorluk çıkarmayacak durumlardır. Yaşamayı genel olarak seven tür olarak nitelendirilecek bu köpekler için eğitim verme süreci de kolay olacaktır.

Egzersiz eğitimlerine başlamak ve başarılı olmak için en önemli nokta disiplin göstermektir. Köpeğinizin dilinden anlamanız ve en nihayetinde kendisinin de bir köpek olduğunu unutmadan yaklaşım sergilemeniz gerekir. Eğitimleri ilk seferde anlamaması normal olmasının yanında eğitimlerde ısrarcı olmanız bu durumu çözebilmenizi sağlayacaktır.

Egzersiz için eğitimler yavru Pomeranian Boo ve yetişkinler için diğer eğitimlere göre çok daha kolay şekilde verilebilir. Önemli olan nokta, egzersizin kendi sağlığı için yararlı olmasından dolayı bir rutin haline getirilmesidir. Bu sayede ev içinde egzersiz yapmak istemeyecek ve dışarıya çıktığında yürüme, koşma ve zıplama hareketleri ile egzersiz saatinde olduğunu bilecektir. Özellikle bu sürelerin tuvalet ihtiyacının da karşılanacağı dışarıya çıkışlarda karşılanmasına yönelik eğitim verirseniz hem tuvalet ihtiyacını karşılayacak hem de egzersiz yapmasını sağlayarak kendi günlük zamanınızdan da önemli tasarruf edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir