Pomerian Boo Süs Köpeği Mi? Turkey Puppies BlogPomeranian Boo Süs Köpeği mi? Süs köpeği her bakımdan en cana yakın hayvan türlerinden biridir. Sevimli hareketleri ve bakışları ile çevrenizdekilerin dikkatini çekeceğinden emin olabilirsiniz. Sevimli olmasının yanı sıra süs köpeklerinin bakımının son derece zor ve pahalı olduğunu da mutlaka belirtmek gerekir. Evcil bir köpek almayı düşünüyorsanız, bu sevimli canlıların bakımına katılabilmeli ve sorumluluk almalısınız ve besleme prosedürleri türe ve çeşitlere göre değişir. Süs köpeği söz konusu olduğunda pomeranian boo köpekler hem tüy yapıları hem de sevimli suratları ile ilgi çeker.

Pomeranian Boo Sevimli Arkadaştır

Pomeranian boo, sevimliliği ile popüler bir köpek ırkıdır. Bu sevimli yaratıklar, en küçük köpek ırkları arasında kendilerine bir isim yapmışlardır. Bu köpeklere ponpon da denir. Pomeranian köpeği, adını Polonya ve Almanya anlamına gelen Pomerania‘dan almıştır. Bir tür süs köpeği olan Pomeranian köpek ırkının ortalama olarak yaşam süresinin 12 ile 16 yıl arasında olduğu bilinmektedir. Yetişkinlikte, ortalama olarak yaklaşık 20 santimetre büyürler. Ortalama bir yetişkin Pomeranian köpeği 4 ila 8 kilo ağırlığındadır.

Bu köpeklerin kökeninin, geçmişte Avrupa’ya getirilen Spitz ırklarından geldiği iddia edilmektedir. Pomeranian Boo’nun atası eskiden daha ağır bir vücuda sahipti. Kraliçe Victoria daha sonrasında köpeğin büyük meraklısı olduğunu belirtmiş ve köpeğe özel bir program düzenlemiş. Bu, daha küçük ırkların ortaya çıkmasına neden oldu. Eskiden 15 kilo olan bu köpekler artık 1-3 kilo. Bu köpekler artık çok sevilen bir aile ve yarışma köpeğidir.

Pomeranian Boo Özellikleri

Boo köpek, özellikler açısından çok küçük bir cins. Çok kalın tüylü bir cinstir. Yüzleri çok farklı, bazılarında tilki gibi bir ifade varken bazılarında tıpkı oyuncak bir bebek gibi ifade var. Bu sevimli köpeklerin gözleri koyu renklidir. Burnun rengi tüy rengi veya siyahtır. Arkada öne doğru kıvrık bir kuyruk vardır. Kürkleri tek renkli olabilir. En yaygın renkler ise kahverengi, siyah, turuncu ve beyazdır. Çok nadir olarak iki tonlu olanları da vardır. Tüyleri çift katlı, düz ve kabadır.

Pomeranian Boo Karakter Özellikleri

Pomeranian köpekler, çok aktif bir köpek ırkı olarak bilinirler. Sahiplerine karşı çok sevecen ve sadıktırlar. Sende de inatçılık var. Diğer köpeklerle ve aynı zamanda da diğer canlılarla bir yavru köpek olarak büyürse ilerde bir sorun olmaz. Bu köpekler, diğer birçok küçük köpek gibi çok küçüktür, ancak kendilerini büyük olarak algılarlar ve diğer büyük köpek ırklarına saldırma eğilimindedirler, bu da onları çok uygun bekçi köpekleri yapar. Yabancılarla yalnız kaldıklarında sürekli havlama eğilimindedirler. Bu köpeği evde tutarken havlamak için iyi eğitilmelidir. Aksi takdirde komşularınızdan şikayetler alabilirsiniz. Çünkü bu köpek kapı çalmış bile olsa dahi havlayabilir. Sahipler iyice bilgilendirilmeli ve eğitilmelidir. Yemek konusunda da bu köpekler çok seçici olabilir.

Pomeranian Boo Bakımı

Küçük köpek isteyenlerin beslemekten hoşlandığı pomeranian boo cinsi, ev içi bakım için uygundur. Bu köpekler sürekli olarak evin içinde dolaşmak istiyor ama havanın sıcak olmasından pek hoşlanmıyor. Bu nedenle sıcak yerlerde yaşayanlar için yaz bir sorun olabilir. Sıcak hava bu köpek için uygundur. Geniş bir odada veya evde egzersiz yaparak onun tüm egzersiz ihtiyacını eksiksiz karşılayabilirsiniz. Pomeranian ırkı için sık fırçalama gereklidir. Altlarındaki tüy yılda bir veya iki kez yoğun bir şekilde dökülür. Sadece gerektiğinde özel bir köpek şampuanı ile yıkayın. Göz kenarları ve kulaklar düzenli bir şekilde temizlenmelidir. Diş bakımına da ihtiyaç duymaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir