Pomeranian Boo Su Tüketimi Turkey Puppies BlogPomeranian Boo su tüketimi gerekli olan su miktarı hem aktivite seviyelerine hem yaşlarına hem de beslenmelerine göre değişkenlik göstermektedir. Genel itibariyle bakıldığında köpeklerin kg başına en az 30-50 ml arasında su içmesi gereklidir.

Bazen Pomeranian Boo su tüketimi miktarını tam olarak takip edemiyor olabilirsiniz. Bu durum zaman içerisinde bazı endişelere kapılmanız da neden olabilir. Ok ancak köpeğinizin genel sağlığını koruma altına almak için yeteri kadar su içtiğinden emin olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde köpeklerde poliüri gibi çeşitli hastalıkların meydana gelebilmesi söz konusu olmaktadır.

Ayrıca yeteri kadar su içmeyen köpeklerde dehidrasyon durumu da ortaya çıkabilir ve bu vücut için son derece tehlikeli kabul edilir. Uzun süreler boyu susuz kalan köpekte organ yetmezliği ve böbrek taşı oluşumu gibi problemlerin meydana geldiği de gözlemlenir. Sessizlik boyutlarının çok daha ciddi olduğu anlarda ise can kaybı meydana gelebilmekte.

Köpeklerin gün içerisinde mutlaka gerekli miktarı kadar su içmesi önemliyse, bu miktarın aşılmaması da önemlidir. Gerekli olan miktardan çok daha fazla su tüketilmesi polidipsiye neden olabilir. Bu durum daha sonrasında mide şişkinliği yapabilir ve elektrolit dengesizlik durumu meydana gelebilir.

Doğru Miktarın Ayarlanması

Pomeranian Boo su tüketimi belirli standartlar çevresinde şekillenmemektedir. Ancak sizler köpeğinizin su tüketimini ideal bir şekilde gerçekleştirebilmesi için mutlaka hem aktivite düzeyini hem kilosunu hem de beslenme şeklini göz önünde bulundurmalısınız.

Aktivite

Pomeranian Boo bakım ve su tüketimi gibi konular köpeklerin aktive düzeyleri ile yakından ilişkilidir. Köpeğinizin temel egzersiz yaparken hem de egzersizler sonrasında mutlaka yeteri kadar suya erişim sağlamalıdır.

Köpeğinizi günlük yürüyüşlere çıkardığınızda dahi mutlaka yanınızda su bulundurmanız ve köpeğinizin susuz kalmamasını sağlamanız gerekir. Özellikle de sıcak yaz havalarında köpekler suya daha fazla ihtiyaç duyacaktır. Bununla birlikte egzersizlerden hemen sonra aşırı su tüketimi de köpeğinize şişkinlik problemi meydana getireceği için ölçülü miktarda vermeleri özen göstermeli ya da buz kalıbı vermeyi tercih etmelisiniz.

Beslenme

Pomeranian Boo beslenme düzeyine bağlı olarak su tüketimi miktarı belirlenmelidir. Mama türlerinin tercihine bağlı olarak bile su ihtiyacı değişkenlik göstermektedir. Örneğin köpeğiniz tamamen yaş mamayla besleniyorsa suya ihtiyacı çok daha az olacaktır çünkü yaş mamaların içerisinde su bulunmaktadır. Hem yaş mamayla hem de korumayla beslenen köpeklerin ise yalnızca korumamı tüketmekte olan köpeklere kıyasla çok daha az su içmesi gerekir.

Tamamen korumayla beslenen köpeklerin suyu olan ihtiyacı daha fazla olacaktır. Bu nedenle cins köpeğinizin yeteri kadar su tükettiğinden emin olabilmek için mutlaka beslenme düzeyini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ayrıca köpeğinizin her daim taze suya erişim gerçekleştirmesini sağlamalı ve su kabını sürekli olarak değiştirmelisiniz

Kilo

Köpeklerin gün içerisinde tüketmesi gereken su miktarını belirlerken kiloyu da hesaba katmak gerekir. Gün içerisinde ortalama kilo başına 30 ml su- 50 ml su içilmesi gerekmektedir. Ancak yalnızca kiloyu göz önünde bulundurmak tek başına yeterli olmayacaktır. Sizler kilo ile birlikte diğer faktörleri de mutlaka göz önünde bulundurmaya özen göstermeli, Pomeranian Boo ilanları ile sahiplendiğiniz sevimli köpeğinizin yeterli miktarda su içtiğine mutlaka emin olmalısınız.

Köpeğim Yeteri Kadar Su İçiyor mu?

Pomeranian Boo ilanı ile sahiplendiğiniz ya da sahiplenmeyi düşündüğünüz köpeğin yeteri kadar su içip içmediğini anlayabilmek için diş etlerine bakmanız gerekmektedir. Yeterli miktarda su içen köpekler daha nemli ve daha parlak renkli diş etlerine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir