Poodle Tuvalet Eğitimi İçin 2 Adım Turkey Puppies BlogPoodle tuvalet eğitimi için 2 adım nedir? Toy Poodle eğitim nasıl verilir? sorularına yanıt vermek için sizlere bu makale yazısını hazırladık. Adından da anlaşılacağı gibi Toy Poodle cinsi, oyuncak boyutlu köpekler kategorisine aittir. Ancak, bu cins bir köpeğiniz varsa, profesyonel bir üretim tesisi ve çiftlik seçmek çok önemlidir. Aksi takdirde minyatür kaniş yerine başka bir cins evlat edinmek zorunda kalabilirsiniz.

Cins, uzun burun yapısı ile kolaylıkla ayırt edilebilir. Bazı Toy Poodle sahipleri burun çevresindeki tüyleri tıraş etmeyerek bu görünümü engellemeye çalışırlar. Oyuncak köpeklerin soyundan gelse de bu cins çok çeviktir. Bu cinsten bir köpek sahiplenmeyi planlıyorsanız, bu cinsin çok sosyal olduğunu bilmelisiniz, bu nedenle sahiplenmeden önce onunla vakit geçirmelisiniz.

Küçük gövdesi nedeniyle apartman ve evlerde rahatlıkla yaşayabilen bir cinstir. Bahçeli bir evde yaşarsa daha mutlu olacaktır. Küçük boyutları, çeviklikleri ve enerjik yapıları onları evde harika bir arkadaş yapar.

Toy Poodle Tuvalet Eğitimleri

Poodle tuvalet eğitimi için 2 adım Nedir? Poodle sahiplenirseniz yapmanız gereken ilk şey onların tuvalet eğitimli olduğundan emin olmaktır. Toy Poodle fiyat köpeğin tuvalet eğitimi olup, olmadığına göre de değişmektedir.Tuvalet eğitimi için profesyonel bir köpek eğitim merkezi seçebilir ya da köpeğinizi kendiniz eğitebilirsiniz. Eğitim bilinci çok önemlidir. Köpeğinizi kapalı bir tuvalete getirirseniz, tuvalet alanını önceden kurduğunuzdan emin olmalısınız. Köpekler genellikle yemek yedikten, uyuduktan ve oyun oynadıktan sonra tuvalete giderler. Böyle zamanlarda köpek gözlemlenmeli ve zamanında tuvalete götürülmelidir. Ayrıca, doğru yere işediği için onu ödüllendirmeniz de eğitimin daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca, köpeğinizin tuvalet kutusunu ağır kimyasallarla temizlemeyin, çünkü köpekler bir dahaki sefere aynı yeri koklayacak ve doğru çöp kutusunu kendi başlarına bulacaktır.

Toy Poodle Tuvalet Eğitimi İçin 2 Adım ve Uyulması Gereken Kurallar

Poodle tuvalet eğitimi için 2 adım nedir? Gelin hep beraber bakalım. Poodle köpek eğitimi hızlı bir şekilde algılayabilir. Ancak eğitim planlı ve disiplinli olmalıdırlar. Köpeğin tuvalete gittiği yer hep aynı olmalıdır.

Sevimli görüntüleri ile herkesi hayran bırakan bir Toy Poodle sahiplenmek, bir köpekle hayatta başarıya veya başarısızlığa giden iki taraflı bir başlangıçtır, ancak bu başlangıcın ilerlemesi büyük ölçüde tuvalet eğitimine bağlıdır. Bir köpeğin tuvalet eğitiminin olmaması apartmanlarda yaşamasını imkansız hale getirirken bu durum hem köpek hem de sahibi için çok zor bir hal alacaktır.

Toy Poodle köpeğinizin tuvalet eğitimine küçük yaşta başlamanız her iki taraf içinde sürecin daha kolay ilerlemesini sağlar. Ancak köpeğinizi yetişkin yaşta sahiplendiyseniz ve tuvalet eğitimi yoksa, herhangi bir yaşta da eğitim verebilirsiniz. Ancak köpeğinizin tuvalet eğitimine başlamadığınız her günün, köpeğinizin ne yapması gerektiği konusunda yanlış fikirlere kapılmasına neden olacağını unutmamalısınız.

Eğitim İçin Belirlenmiş Bir Alan Oluşturun

Toy Poodle köpeğinize tuvalet eğitimi vermeden önce, köpeğinizin dışarıda veya dışarıda tuvalete gitmesi için uygun, düzenli olarak belirlenmiş bir alan oluşturun, böylece bu alanı çöp kutusu olarak kodlayabilirsiniz. Bu alan, iç mekanda hazırlanmalıdır. Ancak bir köpek çöp alanı seçerken dikkatli olmalısınız.

Eğitimin amacı hayat boyu tuvalet alışkanlığı kazandırmaktır. Fakat eğitim esnasında yanlış bir davranışın köpek üzerinde hayat boyu travma yaratabileceğini unutmamak gerekir. Bu noktada Toy Poodle tuvalet eğitimi için profesyonel bir köpek eğitmeninden yardım alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir