Pomerian Boo Sahiplenmek Doğru Karar mı? Turkey Puppies BlogPomerian Boo sahiplenmek isteyenlerin önce gerekli bilgilere sahip olması gerekir. Sahip oldukları sevimli görüntüleri sayesinde son dönemlerde oldukça popüler olan köpek cinslerinden biridir. Küçük ırklardan oldukları için ev ortamında bakıma müsaittir. Gür ve yumuşak tüyleri nedeni ile yumuşak oyuncakları andıran fiziksel özellikleri vardır.

Pomerian Boo Yaşamı Nasıl Geçer?

Pomeranian Boo yaşamı incelendiği zaman ortalama 12 ile 16 yıl yaşadıkları görülür. Evcil hayvanların ömürleri ortalama olarak bu kadardır. Sahiplenmek isteyen kişiler, bu sürenin bilincinde olmalıdır. Köpeğin hayatı sona erdiği zaman aradaki bağlar, psikolojik olarak oldukça zarar verebilir. Pomerian köpekler, bakımları konusunda sahiplerini çok zorlamasa da özen gösterilmesi gereken ırklardandır.

Enerji dolu sevimli bir dost edinmek isteyen kişiler, Boo köpek sahiplenebilir. Oyun oynamaktan keyif alan köpekler, gün boyunca sahibi ile oyun oynamak ister. Karakteristik özellikleri arasında en çok dikkat çekenler; enerjileri ve zekalarıdır. Oldukça zeki olan köpeklerin eğitimine dikkat edilmelidir. Koruyucu görevleri olmadığı için öğrenmeleri gereken komutlar sınırlıdır, ancak eğitimlerin tam verilmemesi ilerleyen yaşlarda bazı sorunlara yol açabilir. Zekalarını kullandıkları zaman oldukça kurnaz davranışlar sergileyebilir.

Pomerian Boo Sağlığı Nasıl Korunur?

Pomeranian Boo sağlığı Pomerian Boo sahiplenmek isteyenlerin özen göstermesi gereken konulardan biridir. Vücut yapıları gereği oldukça kalın bir yağ tabakasına sahiptirler, ancak çevrede bulunan sıcaklıktan hızlı şekilde etkilenirler. Sıcak havalarda dahi rahatsızlanabilirler, bulundukları ortamın sıcaklığına dikkat etmek gerekir. Bahçe gibi dış ortamlarda bakıma müsait olmayan bir türdür. Sağlını destekleyecek en önemli konu beslenmesidir.

İnsanlar için beslenme ne kadar önemliyse köpekler için de o kadar önemlidir. Sağlıklı şekilde gelişimini tamamlaması ve büyümesi için bu konuda özen gösterilmelidir. Tercih edilen mamaların içinde herhangi bir katkı maddesi olmadığına dikkat edilmelidir. Boo köpek ihtiyaç duyduğu besin değerlerini mamalardan alır. Bu nedenle doğru seçim yapılması önemlidir. Az yemek yemesinin açacağı sorunlar olduğu gibi fazla yemek tüketimi de köpek için zararlı olduğu unutulmamalıdır. Obezite gibi sorunlar köpeğin hayatının kısalmasına sebep olabilir.

Pomerian Boo Sizi Çok Sever! Pomerian Boo Sahiplenmek

Pomeranian köpekler aynı ırka sahip olduğu köpekler kadar gelişim gösterir. Fazla büyümeyen köpekler, ev ortamında olay bakıma sahip olduğu için insanlar tarafından daha sık tercih edilir. Bakımı oldukça kolay olan bu canlılar herhangi bir sağlık sorunu yaşamazsa 16 yaşına kadar yaşayabilir. Sağlığını etkileyen faktörler sadece beslenmesi ve ısıdan korunması değildir. Bakımına da aynı şekilde özen gösterilmelidir. Tüylerinin taranması, banyo yaptırılması ve diş temizliği de hayvan sağlığını etkiler.

Bakımların düzenli şekilde yerine getirilmesi köpeğin daha sağlıklı olmasını sağlar. Sağlık problemi yaşamayan köpeklerin ömürleri uzar. 1 ile 3 buçuk kilo arasında bir ağırlığa ve 18 ile 30 santim arasında bir boya sahip olurlar. Fiziksel olarak çok fazla büyüme göstermediklerinden dolayı köpek ile aynı ortamda yaşarken dikkat edilmelidir. Yavru oldukları dönemde oldukça küçüklerdir, üzerine bir kitap düşmesi bile oldukça risklidir. Sahiplenmek isteyen kişiler, ev ortamlarının nasıl olduğu ve kimlerin yaşadığı konusunda iyi bir değerlendirme yapmalıdır. Evcil hayvan sahiplenmenin sorumluluk sahibi olunması gerektirdiği unutulmamalıdır.

Küçük köpek ırklarından olduğu için oldukça sevimli bir canlıdır. Sahipleri ile oldukça iyi anlaşsa da yabancılar ile her zaman mesafelidir. Koruma içgüdüsüne sahip olmalarına rağmen tehdit altında atılgan davranmazlar. Bahçede kulübe içinde yaşayabilecek bir köpek değildir. Sahiplenmeden önce bakımı ile ilgili her detay öğrenilmelidir. Bilinçli şekilde beslenen Boo köpekler oldukça uzun hayatlara sahip olabilir.

Görünüşleri ve akılları ile birlikte uzun yıllar boyu sürecek bir arkadaş edinmek istiyorsanız Pomerian Boo’lar sizin için çok iyi bir seçim olacaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir