Pomerian Boo Neden Seviliyor? Turkey Puppies BlogPomerian Boo Neden Seviliyor? Pomerian Boo cins köpekler oldukça popüler bir hale gelmiştir. Köpek sahiplenmek isteyen kişiler, öncelik olarak Boo köpekleri araştırır. Özellikle ev ortamında bakılmaya müsait olan köpekler arasından seçim yapmak isteyen kişiler, süs köpeği ailesinden olan bu sevimli dostlara yönelir.

Pomeranian Boo Özellikleri Nelerdir?

Pomeranian Boo özellikleri internet ortamlarında en çok araştırılan konulardan biridir. Köpek sahiplenmek isteyen kişiler, öncelikle köpek bakımı ve özellikleri ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır. Pomerian köpekler, sahip oldukları yumuşak tüyler sayesinde oldukça popüler olmuştur. Yumuşak ve gür tüylere sahip olmaları nedeni ile ilgi odağı olmayı başarırlar. Gelişimlerinden sonra çok fazla büyümedikleri için oldukça tatlı bir görüntüye sahip olurlar.

Peki Pomerian Boo Neden Seviliyor? Küçük vücutları ve yumuşak tüyleri ile daha çok oyuncağı andıran fizikleri vardır. Dış görünüş özellikleri ile insanları etkileyen bu canlılar, oldukça zekidirler. Sahip oldukları zeka karşısında oldukça şaşırabilirsiniz. Köpeklerin diğer hayvanlara göre daha akıllı oldukları bilinse de Boo cins köpekler oldukça kurnaz davranışlar sergileyebilir. Sahip oldukları bu özellikleri sayesinde özellikle eğitimlerine dikkat edilmesi gerekir.

Pomeranian Boo Köpek Bakımı

Köpek sahiplenmeden önce bakımı konusunda detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Gereksinim duyduğu ve ihtiyacı olacak her şey göz önünde bulundurulmalıdır. Doğru şekilde değerlendirme yapıldıktan sonra sahiplenmeye karar verilebilir. Köpeklerin de insanlar gibi canlı oldukları unutulmamalıdır. Yeme, içme, uyuma ve sosyal aktiviteler onlarında ihtiyacıdır. Pomeranian Boo bakımı konusunda öncelikle bilinmesi gerekilen konu; bitmeyen enerjileridir.

Oyun oynamaktan oldukça keyif olan bu sevimli dostlar, sahipleri ile sürekli olarak oyun oynamak ister. Özellikle çalışan insanların olduğu bir evde yaşıyor ise eve geldikten sonra oyun oynayana kadar kimseyi rahat bırakmayacaktır. Enerjisini atması için ona vakit ayırılması gerekir. Boo köpek tüyleri, oldukça güzel görünse de ev ortamında bazı sorunlara yol açabilir, tüylerinin düzenli olarak taranması gerekir. Oldukça tüy döken bir cinstir, mevsim geçişlerinde dönemsel olarak yoğun bir tüy dökme durumu yaşanabilir. Bu dönemlerde daha sık tarama yapılabilir.

Pomeranian Boo ve İnsan İletişimi, Pomerian Boo Neden Seviliyor?

Gelelim sorumuzun asıl cevabına, Pomerian Boo Neden Seviliyor? Pomeranian köpekler sahipleri ile oldukça iyi anlaşır. Tanımadığı insanlara ise oldukça mesafelidir. Dışarıda bulunan farklı köpeklerle arkadaşlık kurması oldukça zordur, Boo sahibi kişilerin köpeklerini sosyalleştirmek için efor harcaması boşunadır. Kolay şekilde adapte olamaz ve sıcakkanlı bir tavır göstermezler. Sahipleri ile arasında iyi bir bağ kurabilse de farklı kişiler ile bu durum oldukça zordur. Koruma iç güdüleri yüksek canlılar olsalar da tehdit altında atılgan değillerdir. Çocuklar ile araları oldukça iyidir, ancak küçük çocukların oyuncak olmadığını algılaması zordur. Bu nedenle biraz daha gelişimini tamamlamış olan çocuklarla araları daha iyidir.

Pomeranian Boo Eğitimi

Pomerian Boo köpek küçük yaşlarda sahiplenildiyse kısa süre içinde eğitimlerin verilmeye başlanması gerekir. Koruma amaçlı sahiplenen hayvanlar olmadıkları için öğrenmeleri gereken fazla komut ve eğitim yoktur. Oyun oynamayı sevdikleri için eğitimleri oyunlar ile beraber vermek olumlu sonuçlar alınmasını sağlar. Eğitimlerin verilmesi ilerleyen yaşlarda yaşanacak sorunların önüne geçmek için önemlidir. Zekalarını kullanarak oldukça kurnaz olabilirler ve bu durum sahiplerin canını sıkabilir.

Küçük köpek oldukları için insanların dikkatini çeken ve sevilen cinslerden biri haline gelmiştir. Dış görünüşleri itibari ile oldukça sevimli görünseler de bakımları oldukça zordur. Köpek bakmanın sorumluluğunu öğrendikten sonra daha doğru bir karar verilebilir. Maddi ve manevi olarak hazır hisseden kişiler, rahatlıkla Boo köpek sahiplenebilir. Oldukça güzel suratlara sahip olan köpekler, en yakın dostunuz olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir