Pomerian Boo Çocuklarla Nasıl Anlaşır?Pomerian Boo Çocuklarla Nasıl Anlaşır sorusu özellikle köpek sahiplenecek kişilerin, çocuk sahibi olması durumunda sıkça sorulan sorulardan biridir. Köpek sahiplenmek isteyen kişiler, son dönemlerde sıkça bu cinslere yönelmiştir. Dış görünüşleri ile insanı etkileyen sevimli canlılar, internette en çok araştırılan köpeklerden biridir.

Pomerian Boo Özellikleri

Pomerian Boo köpekler, sahiplenmek isteyen kişilerin ilk tercihi olmaya başlamıştır. Yumuşak tüyleri ile oldukça sevimli görünen canlılar, özellikleri ile de insanları etkiler. Oldukça zeki bir köpek türü olduğu için eğitim konusu kolay bir şekilde halledilebilir. Gün boyunca oyun oynamayı seven köpekler, eğitim ile oyunun birleştirilmesi durumunda kısa sürede temel eğitimleri öğrenmiş olur. Küçük cins bir köpek olduğu için sahiplenen kişiler, eğitim konusunda istikrarlı davranamasa da ilerleyen yaşlarda oldukça zorlanılabilir. Sahip oldukları zeka sayesinde gerekli durumlarda kurnazca davranışlarda bulunabilirler.

Köpek sahiplenmek isteyen çocuklu aileler, en çok çocuk ve köpek arasında oluşacak iletişim hakkında endişe duyar. İnternet ortamında küçük çocukların evcil hayvanlar ile ne kadar iyi anlaştığı ile ilgili pek çok bilgi, fotoğraf ve video bulunur. Pomeranian Boo çocuklarla anlaşma konusunda oldukça başarılıdır. Çekingen yapıya sahip olsalar da zaman içinde birbirleri ile oldukça iyi anlaşırlar.

Pomerian Boo Karakteri

Enerjisi hiçbir zaman bitmeyen bir dost arayan kişiler için Boo köpekler doğru bir tercih olur. Pomeranian Boo karakteri sayesinde insanların en çok tercih ettikleri evcil hayvanlardan olmalarını sağlar. Bitmeyen enerjileri ile gün boyunca oyun oynayan Boo köpekler, ev ortamında yaşamak için uygundur. Bahçe gibi ortamlarda bakımı pek mümkün değildir. Hassas olan canlılar, dış ortamda sağlık sorunu yaşayabileceği gibi farklı canlılardan oldukça korkar. Pomerian köpekler için doğru ortam evdir.

Pomerian Boo Çocuklarla Nasıl Anlaşır? İlişkileri Nasıl Olur?

Pomerian Boo Çocuklarla Nasıl Anlaşır? Boo köpek evde bakımını üstlenmek için doğru bir seçimdir, ancak çocuğu olan ebeveynler bazı konularda dikkatli davranmalıdır. Çocuklarla iyi anlaşan köpekler olarak ün salmış olsalar da küçük çocuk olan evde dikkatli olmakta fayda vardır. Çocuklarla çok fazla iletişim kurmayı ve oyun oynamayı sevmeyen cins köpekler arasında bulunan Boo köpekler, bazı durumlara saldırgan olabilir. Yavru Pomerian köpekler, tüyleri ve küçük yapıları ile oyuncağa benzer. Küçük çocukların bu durumu ayırt edemeyip sert bir şekilde köpekle oynamak istemesi riskli olabilir.

Sert bir şekilde darbe alan köpekler, çocukları ısırabilir. Bu durumun önüne geçebilmek için çocuğun biraz daha büyümesi gerekebilir. İlerleyen yaşlarda bilinçlenen çocuk ve Boo oldukça iyi anlaşabilir. Büyük çocuklar ile oldukça yakın bağ kurabilirler. Küçük çocukların bu bilinci kazanması mümkün olmadığı için Pomeranian köpekler bunalabilir ve psikolojik sorunlar yaşayabilir.

Pomerian Boo ve Ev Ortamı

Egzersiz ihtiyacı duymamaları sayesinde ev ortamında oldukça kolay bakılan Pomerian köpekler, insanların doğru bir dost seçimi yapmasına yardımcı olabilir. Sahipleri ile iyi anlaşabilse de dışarıda bulunan insanlara karşı oldukça mesafelidir. Sahiplenecek kişilerin evinde başka bir evcil hayvan daha varsa zor bir alışma dönemi olabilir.

Süs köpeği ırkından gelen Boo’lar başka hayvanlar ile oldukça zor anlaşır. Kendi cinsinden başka köpeklerle dahi anlaşması kolay değildir. Zaman içinde mesafe sorunu çözülebilse de ilk zamanlar kişileri zorlayabilir. Koruma özelliği düşük bir köpek olsa da sevimli suratı sayesinde oldukça iyi bir tercih olabilir. Bakımı çok zor olmasa da biraz özen gösterilmesi gerekir. Hastalık konusunda hassas olan cinslerden birisi olduğu için özel bakımlar gerektirebilir. Çocuklar ile zaman geçtikçe oldukça iyi anlaşan bir dost arıyorsanız doğru bir seçim olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir