Pomeranian Boo Traş Modelleri Turkey Puppies BlogPomeranian Boo traş modelleri bu sevimli köpeklerin çok daha güzel ve sevimli görünmesini sağlar. Özellikle karakteristik özellikleri arasında yer alacak traş modelleri, özenli şekilde yapıldığında köpeğinizin görüntüsü de daha sevimli hale dönüşür.

Pomeranian Boo Traş Modelleri İçin Öneriler

Pomeranian Boo tüyleri karakteristik özelliklerini yansıtmak açısından en belirgin kısımlarıdır. Düz ve uzun tüyleri ile dikkat çekici bir görünüme sahip olan bu cinsin, sevimliliğini de arttırmak için traş modeline dikkat etmelisiniz. Sıcak ve soğuk havalarda tüy kesiminin fazla derin olmayacak şekilde yapılması köpeğinizin kendisini korunaklı hissetmesi açısından yararlı olacaktır.

Pomeranian Boo Traş Modelleri için bu alanda profesyonel bakım hizmeti veren pet kuaför tercih etmelisiniz. Pomeranian Boo pet kuaför sayesinde sevimli ve aynı zamanda yapısına da uygun olacak traş modeline kavuşacaktır. Pomeranian boo traş modelleri için farklı alternatifler bulunuyor;

Pomeranian Boo Traş Modelleri ve Tüy Bakımı İçin Dikkat Edilecekler

Pomeranian Boo tüy bakımı düzenli şekilde yapıldığı halde tercih ettiğiniz traş modeli yeni tüyler uzayıncaya kadar bozulmadan kalacaktır. Köpeklerde insanlardaki gibi ayrı tüy yapıları aslında bulunmamaktadır. Bu yüzden Pomeranian Boo traş olarak ifade edilen durum yüz ve baş üstü bölgesindeki tüylerin şekillendirilmesinden ibarettir. Bu bakımdan da traş modeli sonrasında tüyleri için uyguladığınız rutin bakımları tüyler için de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Eğer yavru Pomeranian Boo sahiplenme yaptıysanız ikinci aydan itibaren tüylerinde renk değişimi başlayacaktır. Saç olarak ifade edilecek baş bölgesindeki tüyler ise ortalama altıncı aydından itibaren belirgin ve hacimli hale gelecektir. Özellikle bahsedilen bu süreler içinde yavru tüyler dökülüp yetişkin tüyler yerine çıkacaktır. Bu yüzden yavruyken tüy kesimi yaptırmamanız daha doğru olacaktır. Çünkü yavruların tüyleriı döküleceğinden traş modeli de geçersiz kalacaktır.

Bu süreci hızlandırmak için tüy dökülmesine yardımcı olacak çeşitli yöntemler de deneyebilirsiniz. Günlük şekilde yapacağınız fırçalama tüylerinin uzamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca dökülecek olan tüylerin de toplanması için kolaylık sunar. Bakım spreyi ile fırçayı kullandığınızda fırçanın her hareketi dökülecek veya ölü tüylerin toplanmasını sağlayarak yavru döneminden yetişkinlik dönemi tüylerine geçiş sürecini hızlandıracaktır. Eğer yetişkin Pomeranian Boo sahibiyseniz bu durumda da tüy dökme mevsimlerinde yine tüylerini fırça yardımıyla tarayarak tüylerini daha kolay dökmesine ve yerine sağlıklı tüylerine kavuşmasını sağlayabilirsiniz. traş modeli göre yine fırçayla günlük düzeltme işlemlerini de yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir