Pomeranian Boo Sahiplenme Turkey Puppies BlogPomeranian Boo sahiplenme özellikle ilk kez yapılıyorsa bu sevimli köpeklerin bakımı için belirli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Pomeranian Boolar çok tatlı, sevimli ve iyi bir ev arkadaşı olacak türdür. Dost canlısı olmaları ve ev sakinlerine herhangi bir tehdit oluşturmamaları da herkes tarafından benimsenmelerini sağlar. Ancak ilk defa Pomeranian Boo sahiplendiyseniz bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Pomeranian Boo Eğitimi

Pomeranian Boo ilanları arasından bularak Pomeranian Boo sahiplenme sonrası sevimli köpeğiniz için ilk yapmanız gereken şey onun eğitimi üzerinde durmak. Eğitim kapsamında sahibine itaat etmeyi öğrenmeli, çağrıldığında gelmeli ve sahibinin isteklerini de yapabilmelidir. Eğitim sürecinin başlangıcı biraz zor olabilmektedir. Fakat eğitim almadan Pomeranian Boo bakımı biraz zor olabilir. Bu süreçte köpeğinize bolca ödül mamalarından vermeniz onun eğitimini en iyi şekilde başarmasına yardımcı olacaktır.

Bacak ve eklem kısımları çok narin olduğundan dolayı ev içinde eğitim alırken köpeğiniz kendisine zarar verebilir. Bu türden sorunlarla karşılaşmamak için eğitim yataklarında ya da yumuşak zeminde eğitim vermeniz daha iyi olacaktır. Özellikle aşırı enerjik yapılarından dolayı bu tür zıplama gibi hareketler ile birlikte kemiklerine ciddi zararlar verebilirler.

Pomeranian Boo Sağlığı

Pomeranian Boo sağlıklı bir türdür fakat diz kapakları, kalp yetmezliği, siyah deri hastalığı ve ani nöbetler gibi hastalıklar bir anda görülebilir. Bu yüzden düzenli şekilde veteriner kontrolünün yapılmasına çok dikkat edilmelidir. Bu bakımdan Pomeranian Boo ilan kısmında mümkün mertebe soy bilgilerinin de üzerinde durulması yararlı olacaktır. Özellikle kalıtsal olarak soyunun hastalığa sahip olup olmadığını bilmek sahipleneceğiniz Boo yavrusunun da ilerleyen dönemdeki hastalıkları hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilecektir. Aynı şekilde sahiplenme öncesinde imkan verse veteriner raporunu da göz önünde tutmanız yine genel sağlığı hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Pomeranian Boo Bakımı

Pomeranian Boo tüy bakımı da Pomeranian Boo sahiplenme sonrası en çok dikkat edeceğiniz noktalar üzerinde yer alıyor. Çünkü bu türün tüyleri en ayırt edici özellikleri arasında yer alır. Göz kamaştırıcı ve hayranlık uyandırıcı tüylerinin korunması için sıklıkla taranması gerekir. Tüylerinin matlaşmasının da önüne geçmek için haftada bir kez olacak şekilde iğneli fırça yardımı ile tımar edilmelidir.

Tüy bakımın yanı sıra tırnak bakımının da düzenli olarak yapılması gerekir. Çok aktif köpekler oldukları için tırnaklarının uzaması halinde çevrelerine zarar verebilirler. Tırnaklarının kısa tutulması ayrıca tırnak kırılması gibi acılı olabilecek durumların da yaşanmasını engelleyecektir. Ayrıca haftalık bakım anlarında eğer köpeğinizin ağzı kokuyorsa dişlerini de fırçalayabilirsiniz.

Pomeranian Boo Beslenmesi

Pomeranian Boo beslenme konusunda da dikkat etmeniz gereken bir tür olarak öne çıkıyor. Beslenmesi için mutlaka kaliteli mamalar kullanmalısınız. Bazı markaların sadece Pomeranian Boolar için ürettikleri mamalar bulunmaktadır. Bu mamalar özellikle sağlıklı olmaları ve tüy yapılarının da korunması için önemli katkılar sağlamaktadır. Fakat aşırı kilo almasını da engellemek için verilen besin değerlerine de dikkat edilmelidir. Özellikle eğitim konusunda ödül maması veriyorsanız bu mamaların yüksek besin değerleri yüzünden oldukça fazla kilo aldırabileceğini unutmamalısınız. Bu yüzden de ödül mamalarını az şekilde vermelisiniz.

Bu noktalara dikkat ederek sahiplendiğiniz Pomeranian Boo ile mutlu şekilde yaşayabilirsiniz. Pomeranian Boolar köpekler arasında son derece özel bir türdür ve özel ilgiyi hak ederler. Sahipleri tarafından kendilerine gösterilecek ilginin karşılığını ise fazlasıyla verirler. Çocuklarla da iyi geçinen bir tür olduğundan çocuklu evlerin de en çok tercih ettikleri tür arasındadır. Bu yüzden iyi bir ev köpeği isteyen herkes tarafından tercih edilebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir