Pomeranian Boo Sahibiyle Nasıl İlişki Kurar?Pomeranian Boo Sahibiyle Nasıl İlişki Kurar? Bu soru Pomeranian Boo sahiplenmek isteyen kişilerin araştırdığı bir çok konudan birisidir. Pomeranian boo köpek, kare şeklinde, küçük, bodur bir köpektir. Yuvarlak gövdesi, küçük kulakları, çift katlı kürkü ve geriye kıvrılan kuyruğu görenlerin adeta hayranlık duymasına neden olur. Kısaca Boo olarak da bilinir ve bazı ülkelerde Zwergspitz, Zwers, Spitz Enano, Spitz Main, Deustche Spitze, Loulou olarak adlandırılır. Atikliği, cesurluğu ve heyecanı nedeniyle bir tilkiye benzetilir. Pomeranian’ın kabarık, yumuşak ve pürüzsüz kahverengi, beyaz, gri, kırmızı ve siyah tüyleri vardır. Yoğun ve kabarık tüyleri, dışa doğru kıvrık bir kuyrukla tamamlanır. Küçük parlak gözleri ve her zaman güler yüzlüdür. Pomeranian çok aktif, zeki, meraklı ve cesur yapısıyla öne çıkar. Meraklı yapısıyla her şeyi oynamaya meyillidir.

Pomeranian Boo Bakımı

Pomeranian boo sahiplenme kararı vermeden önce bu ırk köpeklerin bakımlarının nasıl olması gerektiği hakkında araştırma yapmak gerekir. Nazik, arkadaş canlısı Pomeranian’ın arkadaşlığa, yürüyüşlere ve aktivitelere ihtiyacı vardır. Bu faaliyetler onu daha iyi huylu bir köpek yapar. Küçük yaşlardan itibaren iletişimi Pomeranian’ın hayatına dahil etmek önemlidir, bu Pomeranian’ın kişiliği üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Pomeranian’ın atmosferi, kabarık ve parlak tüyleri ile diğer evcil hayvanlardan farklıdır. Bu harika tüyü korumak için haftada en az iki kez taramak ve fırçalamak çok önemlidir.

Enerjik ve aktif köpekler Pomeranian köpekler için tüy bakımı daha kolay hareket edebilmeleri içinde önemlidir. Tırnaklar büyümeye bağlı olarak ayda iki kez kesilmeli ve ayak bakımı yapılmalıdır. Ağız ve kulak sağlığınızı korumak için haftalık bakımınızda bu bölgeleri kontrol etmek gerekir.

Banyo ihtiyacını köpeğinizin ne kadar temiz ve kirli olduğuna göre ayarlayabilirsiniz.

Pomeranian Boo Eğitimi Önemli midir?

Pomeranian küçük bir süs köpeği olmasına rağmen kendisini büyük zanneder. Bu nedenle, cesur yapısı ile aynı boy veya daha büyük köpeklerle havlayarak ve tartışarak savaşmaya çalışabilir. Bu durumla karşılaşmamak için yürüyüşler ve dışarıda gerçekleşen aktiviteler sırasında buna dikkat etmelisiniz.  Pomeranian, küçük boyutuna rağmen iyi bir bekçi köpeğidir. Tedbirli, kendine güvenen ve meraklı yapısı nedeniyle tehlike sezdiğinde sahibiyle havlayarak iletişim kurar. Havlama eğilimleri vardır ve bu durum zaman zaman sahibine sorun çıkarabilir. Olağanüstü havlama saldırılarından kaçınmak için bu yönde antrenman yapmalısınız. Pomeranian Boo eğitimi bu köpeklerin insanlar ile bir arada yaşayabilmesinin tek ve en önemli yoludur.

Sevimli görüntüleri ile köpek severleri kendine hayran bırakan Pomeranian Boo ırkı çok zekidir ve bu sayede eğitimleri kısa sürede algılayabilir. Eğer daha önce evinizi bir köpek ile paylaşmadıysanız Pomeranian Boo sahiplenmek iyi bir tercih olabilir.

Pomeranian Boo Sahibiyle Nasıl İlişki Kurar, İyi Anlaşır mı?

Pomeranian Boo Sahibiyle Nasıl İlişki Kurar? Pomeranian Boo sahipleri tarafından en merak edilen konuların arasında köpeklerin sahipleri ile nasıl bir iletişim kurdukları gelmektedir. Köpeklerin iletişim yeteneklerinin kuvvetli olmasının tek yolu küçük yaşlardan itibaren doğru şekilde sosyalleştirilmeleridir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri ise Pomeranian Boo köpeklerin sahiplerine karşı çok derin bir bağ ve sevgi duyduklarıdır. Öyle ki, yürüyüşünüz esnasında size karşı çok korumacı davranıyor olmaları, diğer köpekler ile zor anlar yaşamanıza neden olabilir.

Ancak küçük yaşlardan itibaren eğitim almış Pomeranian Boo köpekler çocuklar da dahil olmak üzere her yaştan insan ile kolaylıkla anlaşabilir. Bu sayede kalabalık aileler ile yaşamaya müsait olan Pomeranian Boo ırkı, süs köpeği türleri arasından en zekisi olarak bilinmekte ve bu özelliği ile de dikkat çekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir