Pomeranian Boo Renkleri Turkey Puppies BlogPomeranian Boo köpekler, evcil hayvan sahiplenmek isteyen kişiler arasında oldukça popüler olmuştur. Pomeranian Boo renkleri, Pomeranian satın alacak olanlar için bir kriter olmaktadır. Gelişim ve büyümeleri sınırlı olduğu için ev içinde bakıma uygundur. Gür tüyleri ile sevimli bir görüntüye sahiptirler. Küçük suratları ile oyuncak bir köpeğe benzer.

Pomerian Boo Yavrusu

Pomerian köpekler, sahip oldukları karakteristik ve fiziksel özellikleri ile ün kazanmıştır. Pomeranian boo renkleri farklılık göstererek çeşitleri renkler ve tonlarda bulunmaktadır. Sevimli oldukları kadar enerji dolu olan bu dostları yavru oldukları dönemlerde sahiplenmek daha avantajlıdır. Kişisel olarak eğitimi verecek kişinin sahibi olması ilerleyen süreçler için daha kontrolü bir adım atılmasını sağlar. Oyun oynamakta keyif alan Boo köpekler için eğitim verme konusunda oldukça faydalı bir durumdur.

Koruma iç güdüsüne sahip olsalar da herhangi bir tehlike anında oldukça sessiz ve çekingen bir tavır sergiler. Vücut gelişimlerine bakıldığı zaman koruma amaçlı bu köpeklerin sahiplenmesi oldukça mantıksızdır. Cesur ve atılgan olarak bilinen köpek cinslerinden olsa da kesinlikle böyle bir görevleri yoktur. Meraklı bir karaktere sahip oldukları için ilk zamanlar sahibini şaşırtma konusunda oldukça başarılır. Eğitimler sırasında bu konulara dikkat edilmelidir. Satılık Pomeranian arayışında olan kişiler, öncelikle köpek hakkında detaylı bilgi sahibi olmalıdır. Yavru dönemlerinde eğitimlere başlanmalıdır, eğitimler verilirken oyun oynamak daha etkili sonuçlar alınmasına yardımcı olur.

Pomerian Boo Karakteristik Özellikleri

Sahiplenmek isteyen kişiler, mutlaka Boo köpekler hakkında araştırma yapmalıdır. Sahip oldukları özelliklere hakim olunması kişiyi bekleyen süreçler hakkında fikir sahibi yapar. Diğer köpek cinsleri ile aralarında çok samimi bağlar kurmayan cinslerden biridir. İnsanlar ile daha iyi anlaşsalar da yabancı kişilere karşı mesafelidir. Sahipleri ile kısa süre içinde bağlarını oldukça güçlendirebilir. Pomeranian yavruları sahip oldukları zeka ile öne çıkar. Eğitimlere yavru dönemlerinde başlanması daha verimli olur.

Sürekli olarak oyun oynamak isteyen köpekler, sahipleri ile oldukça yakın ilişkiler kurar. Yabancı insanlara karşı gösterdikleri mesafe zaman içinde ortadan kalkar. İlgi görmekten zevk alan cinslerden biridir, sevimli görüntüleri sayesinde ev ortamının en sevilen üyesi haline gelir. Sahiplerinden istedikleri ilgi ve sevginin karşılanması için bazı sorumluluklar alınması gerektiği bilinmelidir.

Pomerian Boo Tüy Özellikleri Nelerdir? Pomerian Boo Renkleri

Yumuşak ve gür tüyleri ile insanları etkileyen bir dış görünüşe sahiptir. Kulakları ve kuyruğu tüyün içinde gömülü şekilde görünür. Her ne kadar güzel görünmesini sağlayan özellikleri tüyleri olsa da bakım konusunda dikkat edilmelidir. Düzenli olarak tarama yapılmazsa çok fazla tüy döker ve hastalık gibi olumsuz durumlar yaşanmasına sebep olur.

Pomeranian Boo renkleri bir çok farklı şekilde olabilir. Pomeranian beyaz renkli olabildiği gibi; turuncu, krem ve kahverengi tüylere sahip olabilir. Tüy renkleri, fiyatlarında etkili olan hususlardan biridir. Tüy rengi ne olursa olsun oldukça tatlı bir görünüşe sahip olur. Süs köpeği ailesinin üyesi olduğu için küçük vücut yapıları ile insanları etkiler. Bakımları konusunda dikkatli olunmalıdır, köpek sahiplenmenin sorumluluk getirdiği unutulmamalıdır. İnsan ve Pomerian köpek arasında çok güçlü bağlar kurulabilir. Sağlıklı olmaları durumunda 13 ile 16 yıl arasında yaşar. Sağlıkları konusunda dikkatli davranmalıdır, hava şartlarından kolay şekilde etkilenen köpeklerdir.

Pomerian Boo İlanları

Köpek sahiplenmek isteyen kişiler Pomeranian ilanlar arasında kendine uygun bir dost bulabilir. İlanlarda yer alan bilgilerin incelenmesi gerekir. Yaş, cinsiyet, tüy rengi ve sağlığı konusunda bilgiler paylaşılmalıdır. Yavru köpeklerin sahiplenilmesi, alışma süreci konusunda daha kolay adaptasyon sağlar. Yeni bir ortama girecek olan büyük Boo köpek, alışma sürecini daha uzun tutabilir. Eğitim konusunda yavru köpeğin sahibinden komut alması daha etkilidir. Zaman içinde yaşanacak sorunların önüne geçebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir