Turkey Puppies Pomeranian Boo Nedir, Özellikleri Neler?

Pomeranian Boo cinsi köpekleri süs köpekleri olarak bilinen ırklar arasında bulunur. Spitz türü köpek ailesinde bulunan en küçük üyedir. Küçük bir köpek ırkı köpekler, 3 ile 6 kilo arasında ağırlıklara sahip olurlar. Köpek cinsi ismini, Almanya’da bulunan Pomerania bölgesinden alır. Televizyon ve internet ortamında oldukça ilgi çeken türlerden biridir.

Pomeranian Boo köpekler, kendilerine has olan fiziksel ve karakteristik özellikleri ile ön plana çıkar. Enerji dolu köpekler oldukça hareketlidir, sevimli oldukları kadar küçük yaramazlıkları da bulunur. Zekaları ile dikkat çekici köpeklerden biridir. Boyutları her ne kadar küçük olsa da oldukça cesur köpek türlerinden biridir.

Pomeranian Boo Karakter Özellikleri

Pomeranian Boo özellikleri sahiplenmek isteyen kişiler tarafından merak edilir. Köpekler, kendi aralarında oldukça yakın bağlar kurmalarıyla bilinir. Pomeranian cinsi köpekler, sıcak ilişkiler konusunda o kadar yetenekli değildir. Özellikle büyük köpeklerine karşı oldukça gergin tavırları bulunur. İnsanlar ile olan bağları köpeklere kıyasla daha iyidir. Alıştıkları ortamın dışında bulunan kişilere ve yerlere karşı mesafeli yaklaşımlar sergilerler.

Süs köpekleri ırkına dahil olsalar da biraz farklı karakteristik özelliklere sahiptirler. Bu tarz farklılıklarından dolayı kişiler Pomeranian Boo fiyat araştırması yaparak sahiplenmek ister. İlgi bağımlısı olan bu köpekler, köpek ırkları arasında en aktif olanlar arasında yer alır. Yakın ilişkiler kurmanın kolay olduğu Pomeranian’lar ile sürekli olarak oyun oynamak ve ilgi göstermek gerekir. Zeki köpekler oldukları için eğitim konusunda sahiplenen kişiler sorun yaşamaz. Küçük ırklardan oldukları için diğer köpeklere kıyasla koruma içgüdüleri oldukça azdır. Köpeklerin istedikleri sevgi ve ilgidir.

Pomeranian Boo Fiziksel Özellikleri

Pomeranian köpeklerin sahiplenilmek istenmesinin bir nedeni de ufak vücut yapılarıdır. Boo köpek fiyatları köpeğin yaşına ve fiziksel özelliklerine göre değişebilir. Küçük vücutlarına rağmen oldukça sağlıklı köpeklerdir, fakat bakımları için biraz özen gösterilmelidir. Fiziksel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Fiziksel ve karakter özellikleri hakkında edinilen bilgilerden sonra bakabileceğini düşünen kişiler sahiplenmek için Pomeranian köpek fiyatları araştırması yapabilir. Fiyatlar cinsiyet ve tüy renklerine göre de değişiklik gösterebilir. Sahiplenmeden önce köpek bakımı hakkında da fikir sahibi olunması önemlidir.

Pomeranian Boo Bakımı Nasıl Yapılır?

Süs köpeği ırkına ait olan köpeklerden biri olduğu için bakımı konusunda biraz özneli davranmak gerekebilir. Dikkatleri üzerine çeken tüyleri en çok bakıma ihtiyaç duyan bölgelerindendir. Haftada en az 2 kere olacak şekilde tüylerin taranması gerekir. Pomeranian köpeklerin özelliklerinden dolayı bazen kürklerinde kötü kokular oluşabilir. Bu durumun önüne geçilmesi için bebek pudrası uygulaması yapılabilir. Diş bakımı konusunda da hassas davranılmalıdır, haftada en 2 kere uygun ürünler ile fırçalanmalıdır. Tırnaklarında uzamaya bağlı olarak kesim yapılmalıdır. Köpeğin banyo rutinleri arasında bir ya da bir buçuk ay olabilir. Tüy dökme mevsiminde tüy tarama daha sık yapılabilir. Beslenmesi için kullanılan mamalar temiz içerikli seçilmeli ve gün içinde alması gereken besin miktarı doğru bir şekilde verilmelidir.

Bu sevimli dostlarımızın bakımları profesyonellik gerektirdiği için uzman pet kuaför ve bakım hizmetlerinden de yararlanmayı ihmal etmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir