Pomeranian Boo Neden Titrer? Turkey Puppies BlogPomeranian Boo Neden Titrer?  Pomeranian Boo, evde beslemek için ideal olan ve sevimli tüyleri ile herkesi kendine hayran bırakan köpek cinslerinden biridir. Pek çok kişinin ilgisini çeken pomeranianlar, insanlar ile uyumlu bir şekilde yaşayabilen ve bakımları kolayca yapılabilen de köpeklerdir. Bu nedenle de pek çok kişi bu sevimli hayvanları besleyebilmek için Pomeranian Boo ilan araştırması yapmayı da tercih etmektedir. Ancak ne var ki, her canlıda olduğu gibi pomeranian boo cinsi köpeklerde de çeşitli problemlere rastlanabilmekte, bu canlılar da çeşitli nedenlere bağlı olarak hastalanabilmektedir. Bu tarz durumlar ile karşı karşıya kalındığında ise en ideal olan bir veteriner hekime danışmak olmaktadır.

Pomeranian Boo Neden Titrer? Pomeranianlarda Titreme Nedenleri

Pomeranian Boo Neden Titrer? Pomeranian Boo titreme durumu, mutlaka endişe nedeni değildir. Köpeğiniz sürekli bir şekilde titremekteyse bunun birçok nedeni olabilir. Pomeranian titremesinin nedenlerine gelince, bu köpek ırkları çevrelerindekilere dikkat çekmeyi severler ve herkesin dikkatini çekmek isteyebilirler. Bu durumda dikkat çekmenin en akıllı yollarından biri ise titremektir. Bir köpek, sahibinin dikkatini çekene kadar tüm vücudunu sallamaya çalışabilir. Sarılma veya tımarlama titremeyi durduracaktır. Köpeğiniz titriyorsa, kısmen veya tamamen ıslak olabilir.

Köpeklerin artık sudan kurtulmak için yaptıkları en belirgin eylemlerden biri titremektir. Köpekler vücutlarındaki suyun çoğunu silkelerler, ancak ıslanmadıklarında titreyip suyu çıkarmaya çalışabilirler Titremelerin iyi huylu bir şekilde kabul edilmesinin nedenlerinden biri, köpeklerin ajite olmasıdır. Köpeğiniz heyecan duyduğunda arka ayakları ve sırtının alt kısmı titreyecektir. Başka bir hayvanı görünce, yemek yerken, onu gücendiren birini görünce bir sonraki oyun saatinde heyecanlanıp ürperebilir. İyi huylu köpek titremeleri, yavru köpeklerde ve ergenlerde yaygındır. Köpekler çok enerjik canlılardır ve duygularını göstermek için vücutlarını sallayabilirler.

Pomeranian titremeleri her zaman için iyi bir nedenle ortaya çıkmaz. Özellikle de henüz yavru olan köpekler korku, stres ve kaygıdan titreyebilirler. Küçük köpekler ortama alışana kadar çok korkarlar ve korkularını titreyerek belli ederler. Köpeğiniz gök gürültüsüne veya yüksek seslere maruz kalıyorsa, korkularını yatıştırmak ve kendisini güvende hissetmesini sağlamak için onu kollarınıza alabilirsiniz. Başka bir ortamdan korkuyorsa, köpeğinizi o ortamdan uzak tutmak stres ve kaygı düzeylerinin azalmasına yardımcı olabilir. Korku içinde titreyip dehşet verici durum ortadan kalktığında, titremesi otomatik bir şekilde kaybolur ve direkt olarak eski haline döner.

Pomeranian Zehirlenme Durumu

Pomeranian Boo Neden Titrer? Pomeranian cinsi köpekler genel olarak herhangi bir şeyi çiğneme eğilimleri nedeniyle genellikle zehirlenirler. Bu ırkta titremenin yaygın olan nedenlerinden biri de yememeleri gerekli olan bir şeyi yedikleri zamandır. Hayvanlar genellikle nikotin, kafein, çikolata, tuz vb. yediklerinde titrerler. Köpeğinizde titremeden olası bir zehirlenme şüphesi varsa onu hemen veterinere götürmelisiniz. Köpeğinizi yememesi gereken yiyeceklerden uzak tutarak koruyabilirsiniz. Bu sevimli hayvanların bu tarz durumlar ile karşı karşıya kalındığında uzman bir desteğe ihtiyaç olduğu göz ardı edilmemelidir. Özellikle de henüz bu ırkta bir köpek ile birlikte yaşamıyorsanız bu konular hakkında bilgi sahibi olmanız faydalıdır. Pomeranian Boo ilanları üzerinden sizler bu sevimli ırklardan birini sahiplenebilirsiniz.

Pomeranian Hipoglisemi

Köpeğinizin çocuklukta ve yetişkinlikte titremeleri varsa, bunun nedeni tıbbi bir durum olabilir. Pomeranian boo cinsi köpekler ayrıca titremenin ardından kas spazmlar ve buna ek olarak dengesiz yürüyüş gelirse hastalanabilirler. Köpeklerde hipoglisemi, Pomeranian ırkının genetik bozukluklarından biridir ve titremenin diğer semptomlarda izlenmesi hastalığın teşhisinde önemlidir. Bu gibi durumlarda, köpeği derhal bir acil durum doktoruna götürün; doktor gerekli teşhisi yaptıktan sonra uygun bir tedavi planı hazırlayacak ve köpeğin ırkına uygun bir beslenme düzeni oluşturacaktır. Pomeranian Boo hastalığı durumunda veteriner hekim ve doktora danışma durumu kesinlikle ertelenmemelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir