Pomeranian Boo Neden Öksürür? Turkey Puppies BlogPomeranian Boo gerek sevimli tüy yapısı ile gerekse evde beslemek için ideal köpek ırklarından biri olması ile pek çok kişinin bakımını üstlenmiş olduğu hayvanlardan biridir. Pomeranian Boo Neden Öksürür? Pomeranian’ın temizlik içgüdüsü, uzun ve sık olan tüylerini yalamaktır, bu da onun tıpkı bir kedi gibi tüy yumağı kusmasına neden olabilir.

Yılın bu zamanında, her gün yıkanan veya taranan Pomerian cinsi köpekler yine de öksürük problemi ile karşı karşıya kalabilir. Bu tüyler kusmanın mümkün olmadığı durumlarda öksürüğe neden olur. Bunu ideal bir şekilde önleyebilmek için ise fıstık ezmesi ve yüksek lifli yiyecekler yemesini sağlayabilirsiniz.

Öksürüğü olan köpeklere genellikle köpek parklarının dışındaki köpeklerin bakterileri bulaşır. Semptomlar arasında kuru bir öksürük, kusma ve buna ek olarak da kısmen burun akıntısı bulunur. Nadir durumlarda, Pomerian boo öksürüğü ölümcül olabilir. Bu işaretleri görürseniz ve köpeğinizin öksürüğünden şüphelenirseniz, veterinerinize başvurun.

Kan ve idrar testleri yapılan köpeklerde hastalık hafif ise ilaçla tedavi edilebilir. İlerlemiş semptomlar için ilaçlara paralel olarak antibiyotik verilir. İyileşme, hastalığın ciddiyetine bağlı olarak 4 günden 4 haftaya kadar sürebilir.

Pomeranian Öksürüğü Neden Olur?

Pomeranian Boo Neden Öksürür? Pomeranian Boo öksürük durumu ile karşılaşılmasının pek çok nedeni mevcut olabilir. Pomerian Boo köpek ırkları bazen alerjiden kaynaklanan cilt sorunları ve öksürükten kaynaklanan solunum sorunları yaşayabilir. Astım krizi sırasında da bir çeşit öksürük oluşabilir. Yaygın olmamakla birlikte, genişlemiş bir küçük dil öksürüğün başka bir nedenidir. Şişmemiş ve sadece büyümüşse ameliyat gerekebilir.

Kalp hastalığı da bu sevimli köpek ırklarında öksürüğe neden olabilir. Tabii ki, öksüren bir Pomeranian Boo için kalp hastalığı kesin mevcut şeklinde kabul edilmemelidir. Bir seçenek olarak, yalnızca veteriner hekimler gerekli tanıları koyabilir. Eğer köpeğinizde geçmek bilmeyen bir öksürük durumu mevcut ise mutlaka veteriner hekimden destek almanız gerekir.

Pomeranian Boo Neden Öksürür? Öksürük Belirtileri

Pomeranian Boo Neden Öksürür? Köpeğinizin bronşit gibi bir akciğer enfeksiyonu varsa, semptomlar burun akıntısı ve tükürüklü bir öksürük içerebilir. Semptomlar arasında ateş yükselmesi de nadiren de olsa görülür. Çöken trakea, küçük köpeklerde sık görülmekte olan bir durumdur. Bu rahatsızlık öksürüğün nedenlerinden biridir.

Göğüs tasmasına bağlanan ip yerine boyuna dolanan tasma ile yürüyüş sırasında köpek tasmalarının kırılması bu rahatsızlığa neden olur. Köpeğin ani tepkisi, boyundaki stresin keskin bir şekilde artmasına ve köpeğin boynunun yaralanmasına neden olabilir.

Tedavisinde lazer ışık tedavisi,  dinlenme ve ilaç tedavisi kullanılmaktadır. Pomerian boo besleyen veya beslemeyi düşünen kişilerin bu tarz belirtilerin mutlaka farkında olması ve öksürük durumu uzun bir süre olmadan veteriner hekim ile paylaşılmalıdır. Çok ciddi problemler olmamakla birlikte, zamanında tanısı konulmayan öksürük, bu köpek ırklarında daha farklı problemleri de beraberine getirebilir.

Pomerian boo cinsi köpeklerden sahiplenmek istiyorsanız tüm bu detayların farkında olmanız gerekir. Ayrıca Pomeranian Boo ilan detaylarına bakmayı da tercih edebilirsiniz.

Öksürük İçin Alınabilecek Tedbirler

Pomeranian Boo ilanlar ile bu köpek cinsini sahiplenen kimseler veya hâlihazırda bir Pomerian boo cinsi ile birlikte yaşayan kimseler öksürük durumlarında nasıl tedbirler alması gerektiğini de haliyle merak eder. Bir Pomerian boo cinsi köpek sürekli olarak öksürüyorsa vakit kaybetmeden bir veteriner hekimden destek almayı düşünmek en iyisidir.

Gerekli muayeneler sonucu köpeğinize kolayca tanıyı koyabilecek olan veteriner hekim, hastalık doğrultusunda da bir tedavi süreci yönetecektir. Bir kalp kurdu veya diğer kurtların oluşumu köpekte mevcut ise veteriner hekim öksürüğü baskılamak için çeşitli ilaçlar kullanılmasını uygun bulacaktır. Daha ilerlemiş bir hastalık mevcut ise antibiyotik kullanımı gerekli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir