Pomeranian Boo Neden Kusar? Turkey Puppies BlogPomeranian Boo Neden Kusar? Pomeranian Boo köpek, son zamanlarda evcil hayvan sahiplenen kişiler arasında oldukça popüler olmuştur. Sevimli görünüşleri ile insanı etkileyen bir görüntüye sahiptir. Yumuşak tüyleri ve küçük vücutları ile oyuncağı anımsatan süs köpeği ailesinin üyelerinden biridir. Küçük yapılarına rağmen oldukça güçlü bir bağışıklık sistemleri vardır, ancak yine de bakımı konusunda dikkatli olunmalıdır.

Pomeranian Boo Kusma Sorunu

Pomeranian Boo Neden Kusar? Özenli bakım isteyen dostların sorumlulukları oldukça büyüktür. Sahiplenmeden önce gerekli şekilde araştırma yapılmalıdır. Gerekli şartları ve ortamı sağlayabilecek kişilerin sahiplenmesi daha doğru olur. İnsan sağlığının korunması için dikkat edildiği kadar Pomeranian köpeklerin sağlığına da dikkat edilmelidir. Yeme düzeninden yaşam ortamına kadar özen gösterilmesi gereken konular bulunur.

Düzenli olarak tükettikleri besinlerin dışında beslenmeye başlayan köpeklerde bazı sindirim sorunları oluşabilir. Oldukça kalın kürke sahip olan Boo köpekler, ortam sıcaklığından oldukça çabuk etkilenir. Soğuk ortamlarda zaman geçirmesi sonucunda yine sindirim sistemlerinde sorun yaşanabilir. Farklı sebeplerden dolayı köpekte kusma görülebilir. Çoğu zaman basit sebepler bu durumu tetiklese de daha büyük sağlık sorunları da kusmasına sebep olabilir.

Pomeranian Boo Hastalıkları

Köpeklerde hastalık yaşanması durumunda kusma görülebilir. Böbrek hastalıkları, pankreatit, diyabet, kanser, böbrek üstü bezi problemi, parazit, karaciğer hastalığı, enfeksiyon ve toksinlere maruz kalınması gibi farklı hastalıklar yaşanabilir. Pomeranian Boo kusma sorunu yaşandığı zaman bunun bir hastalık belirtisi olma ihtimali vardır. Kusma sıklığı ve rengi gibi konularda, sahibin köpeği yakından takip etmesi gerekir. Değişikliklere göre veterinere danışılmalıdır. Detaylı şekilde şikayetleri belirttikten sonra sorun belirlenebilir.

Pomeranian Boo Kusmuk Rengi

Pomeranian Boo Neden Kusar? Kusmuğun renginde farklılıklar görülebilir. Sebep olan konuya göre kusmuğun rengi değişir. Köpeğin kusmuğunun rengi ve türü birçok şey ifade edebilir. Kusmuğun dikkatli şekilde incelenmesi ve takip edilmesi gerekir. Köpek sahipleri, en yakın dostlarının yaşadıkları sorunlar karşısında oldukça endişelenir. Aceleci davranmak bu konuda yanlış olur, kusmuğun nedeni küçük sebepler olabilir. Tükettiği yiyecekler gibi sebepler kusmaya sebep olabilir. Pomeranian Boo neden kusar sorusunu araştırırken ilk önce kusmuğun renginin belirlenmesi gerekir. Pomeranian boo kusmuk renklerini sizler için sıraladık.

Yeşil Kusmuk

Özellikle evcil köpeklerin yeşil renkte kusması çok nadir görülür. Pomeranian cins köpekler, dışarıda farklı şeyler yeme eğilimi göstermez. Ancak parka yürüyüşe çıktığı zaman otlardan yemiş olabilir. Çimen ve ot gibi bir şeyler yemesi durumunda köpekte yeşil renk kusmuk görülebilir. Aynı zamanda köpeğin uzun süre aç kalması ve reflü sorunu olması durumunda da safra kusması mümkündür. Farklı bir şey tükettiği görüldü ise panik yapmaya gerek yoktur. Farklı konular için veterinere danışılması gerekir. Pomeranian Boo hastalık durumlarında geç olmadan önlem alınmalıdır.

Beyaz Kusmuk

Beyaz köpük şeklinde kusma olabilir, beyaz renkli kusmuk genellikle su olabilir. Köpük şeklinde kusma gözlendiği zaman ot yemiş olduğu düşünülebilir. Ancak köpük olmadan direkt olarak beyaz bir sıvı kusması gastrointestinal problem olduğunu belirtebilir. Beyaz köpük kusması durumunda panik yapılmasına gerek olamasa da beyaz kusması durumunda ciddi bir sağlık sorunu olduğu düşünülebilir. Zaman kaybetmeden uzman kişilere gidilmelidir.

Kırmızı Kusmuk

Boo köpek sahiplerini oldukça endişelendiren durumlardan biridir. Ödül maması ve ek gıdaların içinde bulunan gıda boyaları bu soruna yol açabilir. Öncelikle köpeğe verilen gıdalar konusunda seçici olunması gerekir. Eğer tükettiği gıdaların içinde herhangi bir katkı maddesi bulunmuyor ise bu kan kustuğu anlamına gelir. Köpeğin kan kustuğu görülürse acil şekilde veterinere götürülmesi gerekir.

Pomeranian Boo kusma sorunu yaşandığı zaman köpeğin gözlenmesi gerekir. Genel olarak köpeğin beslenmesi ve günlük aktiviteleri takip edilmelidir. Kustuğu zaman müdahale edebilmek için gözetim altında tutulması oldukça faydalı olur. Kusmuğun rengi birçok konu hakkında fikir verir. Sarı, siyah ve kahverengi kusmuk rengi de görülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir