Pomeranian Boo Diğer Hayvanlar İle Anlaşır Mı? Turkey Puppies BlogPomeranian boo oyuncağa benzeyen tatlı görüntüsüyle dikkat çeken, süs köpeği türlerinden biridir. Peki bu sevimli köpek cinsi olan Pomeranian boo diğer hayvanlar ile anlaşır mı? İlk defa köpek sahiplenecek ve hayatında bir köpek ile birleştirmek isteyenlerin tercihleri arasında gelen Pomeranian Boo köpekler sosyal yaşamak kısa sürede alınabilen ve aldıkları eğitimleri kısa sürede tamamlayabilen akıllı bir köpek ırkı olarak bilinmektedir.

Pek çok kişinin büyük bir sempati duyduğu ve görenlerin adeta hayran olmalarını sağlayan görüntüleri ile dikkat çeken pomeranian boo köpekler diğer canlılar ile aldıkları eğitim doğrultusunda kolaylıkla anlaşılabilir ve iletişim kurabilir. Ancak bu noktada bir köpeğin diğer canlılar ile iletişim kurmasını ve kurduğu iletişimin sağlıklı şekilde ilerlemesini sağlayan en önemli etkenin küçük yaşta eğitim alması ve doğru şekilde sosyalleştirilmesi olduğunu dile getirmek gerekir.

Pomeranian Boo Köpekler Nasıl Eğitilmelidir?

Pomeranian yavruları yüksek zeka seviyeleriyle dikkat çeken ve aldıkları eğitimleri kısa süre içerisinde tamamlayan bir köpek ırkı olarak bilinmektedir. Bu noktada Pomeranian Boo köpeği apartman dairesinde ya da evlerde sizlerle birlikte yaşaması için sahipleniyor olsanız hiç vakit kaybetmeden eğitim alması gerektiğini göz ardı etmemelisiniz. Eğitimini tamamlamayan pomeranian boo köpekler ile yaşamak hem sahipleri hem de köpekler için oldukça zorlayıcı bir süreç haline gelebilir. Bunun yanı sıra pomeranian boo köpeklerin küçük vücutlarına ve sevimli görüntülerine rağmen havlamayı oldukça eğilimli olduklarını dolayısıyla aldıkları eğitim ile bu özelliklerinin önüne geçmek gerektiğini de göz ardı etmemek gerekir.

Pomeranian Boo köpeğinizi yavru halde satın aldığınız ya da sahiplendiğiniz takdirde eğitimini kendiniz verebilir ya da profesyonel bir köpek eğitmeni tutarak sizlere yardımcı olmasını talep edebilirsiniz.

Pomeranian Boo Köpeklerin Sosyalleştirilmesi Önemli midir?

Pomeranian Boo Diğer Hayvanlar İle Anlaşır Mı? Diğer köpek ırkları gibi Pomeranian Boo köpeklerinde küçük yaştan itibaren sağlıklı ve olması gerektiği şekilde sosyalleştirilmesinin çok önemli olduğunu dile getirmek gerekir. Diğer köpeklerden ve canlılardan korkarak ya da onlara saldırmak amacıyla büyütülmüş olan köpekler ile yaşamak hem sahipleri hem de hayvanlar için çok yorucu bir süreç haline gelecek ve bu durumda dışarıda vakit geçirmek neredeyse imkansız bir hal alacaktır. Ancak küçük yaşlardan itibaren diğer köpekler ve canlılar ile iletişim halinde olan Pomeranian Boo köpeklerin hayatlarının devamında farklı canlılar ile kolaylıkla iletişim kurabileceğini dile getirmek gerekir.

Bir Evde Pomeranian Boo İle Birlikte Başka Bir Köpek Yaşayabilir mi?

Pomeranian Boo Diğer Hayvanlar İle Anlaşır Mı? Satılık Pomeranian ilanları internet üzerinde en sık araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. Pek çok kişi yeni bir köpek sahipleneceğiz zaman bunun komedyen bu olmasını talep etmekte ve küçük görüntüleri ile adeta kendilerine hayran bırakan bu köpekleri ile keyifli vakit geçireceğini düşünmektedir. Ancak evinizde bir başka köpek ya da kedi varsa ve Pomeranian Boo sahiplenmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken çeşitli etkenler olduğunu dile getirmek gerekir.

Evinizde başka bir köpek varken Pomeranian Boo ile tek başına bırakmaktan uzak durmalısınız. Ancak her 2 köpek de eğitimli ise ve birbirlerine zarar vermeyeceklerinden eminseniz ilk etapta daha kısa sürelerde yalnız bırakabilir ve birbirlerine olan tepkilerini gözlemleyebilirsiniz.

Pomeranian Boo Diğer Hayvanlar İle Yaşarken Strese Girer mi?

Pomeranian ilanlar ile sahiplenme şansı yakalayacağınız bu köpekler gerekli eğitimler verildiği takdirde diğer hayvanlar ve canlılar ile yaşamakla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamazlar. Bunun yanı sıra küçük bir köpek ırkı olmasına rağmen oldukça kolay sosyallik kurabildiği ve diğer canlılarla yaşamaktan mutluluk duydukları bilinmektedir. Ancak bu noktada köpeğinize gerekli eğitimleri vermenizin çok önemli olduğunu mutlaka dile getirmek gerekir. Gerekli eğitimleri almayan ve doğru şekilde sosyalleştirilmeyen Pomeranian Boo köpekler diğer hayvanlarla yaşayamayacağı gibi insanlara karşı da saldırgan bir tutum içerisinde olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir