Pomeranian Boo Apartmanda Yaşar Mı? Turkey Puppies BlogPomeranian Boo Apartmanda Yaşar Mı? Pomeranian Boo apartman şartlarına tam olarak uyum sağlayabilen bir türdür. Bu bakımdan özellikle günümüzde apartmanda yaşayanlar için sıklıkla tercih edilir. Hem boyutu hem de eğitim ile gürültücü olmaması sebebiyle apartman sakinlerinin rahatsız olmasını engeller.

Pomeranian Boo Gürültü Yapar Mı?

Eğer Pomeranian Boo eğitimi doğru şekilde verilmezse ya da hiç verilmezse Pomeranian Boo’lar oldukça gürültücü köpeklerdir denilebilir. Pomeranian Boo Apartmanda Yaşar Mı? Ses ve gürültü yapmaktan hoşlanan bu sevimli köpekler için apartmanda yaşayabilmeleri için mutlaka doğru eğitimlerin verilmesi gerekir. Havlamaya olan genel eğilimleri tüm türde karakteristik özellikleri arasında yer alır. Aynı zamanda günlük egzersiz ihtiyacının da eğitimler ile doğru şekilde karşılanmaması yine bu köpekleri apartman için gürültü çıkarmalarına itecektir.

Pomeranian Boo ilanları arasından seçim yaparak ilk defa köpek sahiplenecekler için bu nokta göz önünde tutulmalıdır. Fakat eğitim ile birlikte gürültücü ve sesli olma özellikleri neredeyse kaybolmaktadır. Bu sayede de apartmanda yaşamaya uygun bir özelliğe kavuşabilmektedirler. Özellikle Pomeranian Boo’lar eğitimleri ile birlikte tam bir apartman köpeği olabilirler. Dış ortamda yaşamaya uygun olmayan bu köpekler için bahçede barınmaları bir seçenek olmadığından evde yaşamaları için gerekli eğitimlerin verilmesi gerekir.

Pomeranian Boo’yu Evde Yaşamaya Eğitmek

Pomeranian Boo eğitimi sayesinde köpeğinizin ev içinde rahat ve sakin bir şekilde yaşamasını sağlayabilirsiniz. Yavruyken sahiplendiğiniz köpeğiniz için öncelikle havlama konusunda eğitim vermelisiniz. Bunun için havlamasına sebep olan durumları ortadan kaldırmalısınız. Örneğin oyun ihtiyacından dolayı köpeğiniz havlıyorsa havladıktan sonra kendisiyle oynamamalısınız. Çünkü bu davranış kendisinde her havlama sonrasında oyun oynayacağınız bilgisini uyandıracaktır. Bu yüzden havlama sonrası oynamak yerine köpeğiniz havlamadan onunla oynamalı ve kendisinin de havlamanın işe yaramadığını görmeniz gerekir.

Pomeranian Boo’lar eğlence anlayışı olarak oldukça enerjik köpeklerdir. Yakaladıkları bir ipi çekmekten uzun uzun koşmaya kadar pek çok şeyle oyun oynayabilirler. Ev içinde bu hareketleri yapması bazen gürültüye sebep olabilir. Bu yüzden oyun esnasında kendisini denetlemeli, çekme veya itme hareketlerinde yere düşerek ses çıkarabilecek eşyaları yakınında bırakmamalısınız.

Bulundukları ortama çok kolay şekilde uyum sağlayabilen bu köpekler için ev ortamını da kendilerinin yaşamalarına uygun bir hale getirmek yine önemlidir. Özellikle bazen saklanabilecekleri alanlar bırakmak, kendilerini güvende hissedecekleri alanlar oluşturmak, mama ve sularına rahat ulaşabilecekleri ayarlamalar yapmak gibi düzeltiler köpeğinizin eve daha kolay şekilde uyum sağlamasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca Pomeranian Boo’lar günlük egzersiz ihtiyacı duydukları için eğer düzenli olarak günlük dışarıya çıkarılmazsa ev içinde biraz yaramazlık yapabilirler. Ev içinde gürültü yapmamaları için bu yüzden günlük mutlaka en az 15 dakika olacak şekilde egzersiz amaçlı olarak dışarıya çıkarmalısınız. Dışarıda geçirdiği vakitte koşmasını, zıplamasını sağlaması için de eğitim verebilirsiniz. Bu sayede zıplama ya da koşma ihtiyacı duyduğunda bunu ev içinde değil dışarıya çıkarak yapmak isteyecektir.

Pomeranian Boo Evde Yalnız Kalır Mı?

Pomeranian Boo sahiplenme sonrasında özellikle köpeğiniz yavruysa kendisini mümkün oldukça evde tek başına bırakmamaya özen göstermelisiniz. Yetişkin ve eğitim alan köpekler ise ortalama olarak 7 saat kadar evde tek başlarına sıkılmadan kalabilirler. Fakat daha uzun sürelerde yalnız kalırlarsa havlama eğilimi gösterirler ve komşularınıza rahatsızlık verebilirler. Bu yüzden uzun süre tek başlarına kalmamaları sağlanmalıdır. Eğer evinizden birkaç gün boyunca uzakta kalacaksanız köpeğiniz ile mutlaka ilgilenecek bir yakınız eve ziyarete gelmeli ve onunla oynamalı veya başka bir yakınınızın yanına köpeğinizi bırakarak evde kaldığında strese girmesini engellemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir